Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English

kancelaria@bazylikazawiercie.pl

32 67 222 71

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie na XXIV Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia Duszpasterskie na XXIV Niedzielę Zwykłą

Rozmiar tekstu

A

A

A

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 17 WRZEŚNIA 2023 r.

1. W miniony piątek zakończyliśmy samolotową pielgrzymkę Do Ziemi Świętej i Jordanii nawiedzając najważniejsze miejsca biblijne związanie z naszą chrześcijańską wiarą. Nawiedziliśmy m.in. BETLEJEM, JEROZOLIMĘ, GÓRĘ SYJON, NAZARET, KANĘ GALILEJSKĄ, KAFARNAUM, w Jordanii GÓRĘ NEBO, MADABE, PETRE, GERAZE. AMMAN. Przywozimy z tych najważniejszych Miejsc dla każdego chrześcijanina – pozdrowienia z darem modlitwy i też zachęty – warto nawiedzać tak wspaniałe Święte Miejsca, związanie z naszą Historią Zbawienia.

2. Dzisiaj po mszy św. o godz. 12 00 – spotkanie duszpasterskie z rodzicami dzieci klas trzecich przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej.

3. W dzisiejszą niedzielę o godz. 9:00 zostanie odprawiona uroczysta msza św. w 83 rocznicę masowych aresztowań członków konspiracyjnej organizacji Płomień i mieszkańców Zawiercia dokonanych przez Niemców 18 września 1940 roku, wśród wówczas aresztowanych był proboszcz naszej parafii ks. Bolesław Wajzler i organista Kazimierz Czapla oraz dyrektor Szkoły Handlowej, a zarazem założyciel organizacji Płomień – Wacław Chrzanowski.

3. We czwartek – pielgrzymka chorych do Leśniowskiego Sanktuarium – tam Eucharystia o godz. 11 00, w sobotę pielgrzymka kapłanów na Jasną Górę.

4. W tym tygodniu – we czwartek liturgiczne święto św. Mateusza apostoła i ewangelisty – imieniny naszego ks. Mateusza – msza św. w intencji ks. Solenizanta będzie odprawiona we czwartek o godz. 18:00 – zapraszamy; w sobotę – liturgiczne wspomnienie św. O. Pio kapłana, we czwartek po mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego dla osób pragnących zgłębiać prawdy Pisma św.

5. W minioną niedzielę odbyła beatyfikacja Rodziny Ulmów w Markowej koło Przemyśla – to miejsce nawiedziliśmy kilka dni temu – cała 9 osobowa rodzina – w tym nienarodzone dziecko – została rozstrzelana przez Niemców nocą z 23 na 24 marca 1944 roku za udzielenie pomocy ośmiu Żydom, których ukryli na terenie swojego gospodarstwa. W nadchodzących dniach rozpocznie się peregrynacja relikwii Rodziny Ulmów we wszystkich diecezjach w Polsce. W naszej diecezji rozpocznie się na Jasnej Górze 24 września (niedziela) w przyszły poniedziałek 25 września relikwie nowych błogosławionych zostaną przywiezione na cały dzień do naszej Bazyliki w Zawierciu – będą specjalne nabożeństwa, abyśmy też mogli przyglądać się duchowym postaciom tej wspaniałej wieloosobowej polskiej rodziny, i za ich przyczyną wypraszać Boże błogosławieństwo dla naszych rodzin.

6. Polecamy tygodniki Niedziela wraz z arcyciekawym kwartalnikiem pt. MAGAZYN – KOŚCIÓŁ – DZIEDZICTWO – OJCZYZNA pt: BITWA O PAMIĘĆ, i Gość Niedzielny oraz Wiadomości Parafialne.

7. Podziękowanie za ofiary złożone, zwłaszcza w formie Daru Serca w dzisiejszą trzecią niedziele miesiąca - przeznaczone na fundusz remontowy.

8. Życzymy wszystkim pięknej niedzieli i dobrego tygodnia.

16

WRZ

2023

476

razy

czytano

54/139

bazylikazawiercie.pl

Rzymskokatolicka Parafia Pod Wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

 

42-400 Zawiercie
ul. Sienkiewicza 4

Telefon: 32 67 222 71

E-mail: kancelaria@bazylikazawiercie.pl

 

Numer rachunku bankowego parafii:
88 2030 0045 1110 0000 0177 2360

Logo serwisu.

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia