Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English

janniziolek@poczta.onet.pl

32 67 222 71

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie na XXIII Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia Duszpasterskie na XXIII Niedzielę Zwykłą

Rozmiar tekstu

A

A

A

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 10 WRZEŚNIA 2023 r.

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w blaskach beatyfikacji Rodziny Ulmów w Markowej koło Przemyśla – to miejsce nawiedziliśmy kilka dni temu – cała 9 osobowa rodzina – w tym nienarodzone dziecko – została rozstrzelana przez Niemców nocą z 23 na 24 marca 1944 roku za udzielenie pomocy ośmiu Żydom, których ukryli na terenie swojego gospodarstwa. Po beatyfikacji rozpocznie się peregrynacja relikwii Rodziny Ulmów we wszystkich diecezjach w Polsce. W naszej diecezji rozpocznie się na Jasnej Górze 24 września (niedziela) w poniedziałek 25 września relikwie nowych błogosławionych zostaną przywiezione na cały dzień do naszej Bazyliki w Zawierciu – będą specjalne nabożeństwa, abyśmy też mogli przyglądać się duchowym postaciom tej wspaniałej wieloosobowej polskiej rodziny, i za ich przyczyną wypraszać Boże błogosławieństwo dla naszych rodzin.

2. W środę o godz. 18:00 – Nabożeństwo Fatimskie – zapraszamy czcicieli Matki Bożej, tego dnia, o 16:30 spotkanie Rycerstwa Niepokalanej; w czwartek – liturgiczne Święto Podwyższenia Krzyża św; po mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego; w piątek – wspomnienie Matki Bolesnej.

3. W przyszłą niedzielę o godz. 9:00 uroczysta msza św. w 83 rocznicę masowych aresztowań członków konspiracyjnej organizacji Płomień i mieszkańców Zawiercia, dokonanych przez Niemców we wrześniu 1940r. Także w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 12 00 – spotkanie duszpasterskie z rodzicami dzieci klas trzecich, które rozpoczęły etap bliższego przygotowania do Pierwszej Komunii św.

4. Spotkania duszpasterskie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania o godz. 18 45: poniedziałek grupa I i II czyli klasy VI i VII; w środę grupa III czyli klasy VIII.

5. Polecamy prasę katolicką: Niedziela, Gość Niedzielny, Wiadomości Parafialne.

6. Doroczna pielgrzymka osób chorych i starszych do Sanktuarium w Leśniowie będzie we czwartek 21 września; zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

7.. W przyszłą trzecią niedziele miesiąca września wszystkie ofiary i Dary Serca będą przeznaczone na prace przed Bazyliką, które wkrótce się rozpoczną – nowe blokowe granitowe schody i posadzka granitowa są już przywiezione, w nadchodzących dniach rozpocznie się ich montaż.

8. Życzymy wszystkim pięknej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i dobrego tygodnia.

09

WRZ

2023

590

razy

czytano

60/144

bazylikazawiercie.pl

Rzymskokatolicka Parafia Pod Wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

 

42-400 Zawiercie
ul. Sienkiewicza 4

Telefon: 32 67 222 71

E-mail:  janniziolek@poczta.onet.pl

 

Numer rachunku bankowego parafii:
88 2030 0045 1110 0000 0177 2360

Logo serwisu.

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia