Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English

janniziolek@poczta.onet.pl

32 67 222 71

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie na XXV Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia Duszpasterskie na XXV Niedzielę Zwykłą

Rozmiar tekstu

A

A

A

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA - 24 WRZEŚNIA 2023 r.

1. W piątek - wspomnienie liturgiczne – św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w sobotę św. Hieronima, który na przełomie IV i V wieku przez 35 lat mieszkał w Betlejem, studiował i przetłumaczył Pismo św. na język łaciński. 2. Spotkanie scholki dziecięcej we czwartek o godz. 15:00 – zapraszamy dziewczynki, które chciałyby do niej dołączyć, spotkanie Kręgu Biblijnego we czwartek po mszy św. wieczornej. Natomiast spotkanie kandydatów na ministrantów także w sobotę o godz. 10:00 – zapraszamy szczególnie chłopców po pierwszej Komunii św. z klas IV, a także z klas V. W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 12:00 poświęcenie i rozdanie różańców dla dzieci z klas trzecich, które rozpoczynają swoje przygotowanie do Pierwszej Komunii św.

3. W sobotę 30 września o godz. 19:00 odbędzie się spotkanie po - pielgrzymkowe Zawierciańskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę. Będzie to czas wspólnych wspomnień i wdzięczności. Zapraszamy wszystkich uczestników pielgrzymki. Natomiast spotkanie organizacyjne z uczestnikami listopadowego wyjazdu pielgrzymkowo turystycznego na Maderę – będzie dzisiaj po mszy św. o godz. 18 00

4. Polecamy tygodniki Niedziela wraz z arcyciekawym kwartalnikiem:

MAGAZYN – KOŚCIÓŁ – DZIEDZICTWO – OJCZYZNA pt: BITWA O PAMIĘĆ, i Gość Niedzielny oraz Wiadomości Parafialne.

5. Dzisiaj na Jasnej Górze rozpoczęła się w naszej archidiecezji peregrynacja relikwii błogosławionej Rodziny Ulmów; jutro - w poniedziałek relikwie nowych błogosławionych zostaną przywiezione na cały dzień do naszej Bazyliki w Zawierciu. Godz. 7 00 - powitanie relikwii i msza św. oraz błogosławieństwo indywidualne relikwiami błogosławionych; godz. 10 00 – msza św. w intencji starszych i chorych pod przewodnictwem biskupa Andrzeja Przybylskiego i indywidualnym błogosławieństwem; godz. 15 00 – Droga Krzyżowa i Koronka do Miłosierdzia Bożego; godz. 17 15 - konferencja: „Rodzina Ulmów i nasza w drodze do nieba” – prowadzi Siostra Elżbieta autorka wielu książek o rodzinie Ulmów; godz. 18 00 – Msza św. dla rodzin i za rodziny – indywidualne błogosławieństwo rodzin; godz. 20 00 - Różaniec w intencjach wrzuconych do skrzynki modlitewnej; godz. 21 00 – Apel Maryjny i pożegnanie relikwii nowych błogosławionych.

6. Solenizantkom i solenizantom nadchodzącego miesiąca października, oraz wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa.

23

WRZ

2023

745

razy

czytano

58/144

bazylikazawiercie.pl

Rzymskokatolicka Parafia Pod Wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

 

42-400 Zawiercie
ul. Sienkiewicza 4

Telefon: 32 67 222 71

E-mail:  janniziolek@poczta.onet.pl

 

Numer rachunku bankowego parafii:
88 2030 0045 1110 0000 0177 2360

Logo serwisu.

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia