Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English

kancelaria@bazylikazawiercie.pl

32 67 222 71

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Ogłoszenia Duszpasterskie na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Rozmiar tekstu

A

A

A

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 28 maja 2023r.

1. Jutro – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła: Msze św. o godz: 7:00; 9:00 i 18:00. W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana - jest to dzień uświęcenia kapłańskiego – bardzo prosimy o modlitwę za kapłanów i o powołania kapłańskie.W pierwszy czwartek po mszy św. wieczornej – Wieczór Uwielbienia w Bazylice, odwiedziny chorych w pierwszy piątek od godz. 8:30 rano.

2. Przeżywamy dzisiaj UROCZYSTOŚĆ PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ na mszy o godz. 12:00 szkoła nr 1 i nr 4. Dzieciom gratulujemy tej chwili i życzymy, aby przez całe życie kochały Chrystusa Eucharystycznego, szczególnie przez częstą Komunię św. Dzieci będą przeżywać „BIAŁY TYDZIEŃ” - codziennie gromadząc się na mszy św. o godz. 18:00. Dzisiaj po mszy św. będzie wspólna fotografia dzieci oraz fotografie indywidualne. W tym roku dzieci piewszokomunijne z parafii obydwu dekanatów zgromadzą się w nadchodzącą sobotę 3 czerwca w naszej Bazylice na ZAWIERCIAŃSKIM SPOTKANIU EUCHARYSTYCZNYM, aby wraz z rodzicami razem dziękować za dar Pierwszej Komunii św. Początek spotkania w sobotę, 3 czerwca, o godz. 10:00. W programie dziękczynna Eucharystia, wspólna zabawa i modlitwa, koncert uwielbieniowy. Wśród uczestników zostaną rozlosowane nagrody. Szczegóły na plakatach w gablotach ogłoszeniowych.

3. Mamy jeszcze kilka miejsc na jesienią pielgrzymkę samolotową do Libanu szlakiem biblijnym i szlakiem Św. Charbela w dniach: 18–25 października. Program pielgrzymki można pobrać w zakrystii, kancelarii, jest też na stronie internetowej naszej parafii. Zapisy w najbliższym czasie. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

4.Po przyszłej niedzieli – we czwartek 8 czerwca Uroczystość Bożego Ciała. Po mszy św.  godz. 9:00 – procesja będzie ulicami: Kościuszki, Powstańców Śląskich, kard. Wyszyńskiego, 3 Maja Po zakończeniu procesji będzie także msza św. w Bazylice. Powoli myślmy o przygotowaniu Ołtarzy na Boże Ciało. Uroczystościom Bożego Ciała będzie przewodniczył biskup Andrzej Przybylski. W Uroczystość Bożego Ciała 8 czerwca o godz. 19:00 w naszej Bazylice odbędzie się Koncert – oratorium o św. Janie Pawle II i o bł. kardynale Stefanie Wyszyńskim - Oratorium w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „ŚLĄSK’’ – czujmy się już dziś wszyscy zaproszeni na to piękne wydarzenie religijno – artystyczne.

5. Na lekturę duchowną polecamy tygodnik katolicki Niedziela, Gość Niedzielny i nasze Wiadomości Parafialne.

6. Wszystkim  uczestnikom dzisiejszej liturgii życzymy Bożego błogosławieństwa  i dobrego tygodnia.

27

MAJ

2023

567

razy

czytano

20/87

bazylikazawiercie.pl

Rzymskokatolicka Parafia Pod Wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

 

42-400 Zawiercie
ul. Sienkiewicza 4

Telefon: 32 67 222 71

E-mail: kancelaria@bazylikazawiercie.pl

 

Numer rachunku bankowego parafii:
88 2030 0045 1110 0000 0177 2360

Logo serwisu.

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia