Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English

kancelaria@bazylikazawiercie.pl

32 67 222 71

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie na Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

Ogłoszenia Duszpasterskie na Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

Rozmiar tekstu

A

A

A

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 4 czerwca 2023r.

1. O godz. 17:00 – spotkanie z Żywym Różańcem, o godz. 17:30 – Nabożeństwo czerwcowe do Najświętszego Serca Pana  Jezusa.

2. We czwartek – Uroczystość Bożego Ciała. W naszej świątyni Msze św. o godz. 7:00, 9:00 i 18:00. Główna msza św. z procesją rozpocznie się o godz. 9:00 – będzie przewodniczył biskup Andrzej Przybylski. Proszę o wykonanie Ołtarzy na Boże Ciało: Ołtarz I – przy Szkole Podstawowej nr 4 – rodzice dzieci pierwszokomunijnych ze SP nr 1 i 4; Ołtarz II – przy ul.  Kard. Wyszyńskiego – mieszkańcy bloków przy ul. Kard. Wyszyńskiego; Ołtarz III – przy Placu św. Jana Pawła II – rodzice dzieci pierwszokomunijnych ze SP nr 2 i 6; Ołtarz IV – przy Bazylice – Wspólnota Żywego Różańca i Rycerstwa Niepokalanej. Trasa tegorocznej procesji wiedzie przez ulice: Kościuszki, Powstańców Śląskich, Wyszyńskiego i 3 Maja. Po zakończeniu procesji będzie także msza św. w bazylice. Zachęcam całą parafie do wzięcia udziału w procesji na czele z dziećmi i młodzieżą kończącą rok szkolny. Już dziękuję wszystkim, którzy wezmą czynny udział w Bożym Ciele – przygotowującym ołtarze, asyście, Żywemu Różańcowi, dzieciom komunijnym sypiącym kwiaty, służbie liturgicznej, chórowi i orkiestrze. Próba sypania kwiatów we wtorek o godz. 19:00. Pamiętajmy, że udział w procesji Bożego Ciała, to nasze publiczne wyznanie wiary. W to Święto mamy obowiązek uczestniczenia we mszy św. Do czwartku 15 czerwca będziemy przeżywać oktawę Bożego Ciała - codziennie o godz. 17:30 podczas nabożeństwa czerwcowego będzie procesja eucharystyczna wokół Bazyliki. W Uroczystość Bożego Ciała 8 czerwca o godz. 19:00 w naszej Bazylice odbędzie się Koncert – Oratorium o św. Janie Pawle II i o bł. kardynale Stefanie Wyszyńskim - Oratorium w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „ŚLĄSK’’ – czujmy się już dziś wszyscy zaproszeni na to piękne wydarzenie religijno – artystyczne.

3. Spotkania dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania: klasy VI i VII – poniedziałek godz. 18 40; klasy VIII – środa godz. 18 40.

4. Mamy jeszcze trzy wolne miejsca na jesienią pielgrzymkę samolotową do Libanu szlakiem biblijnym i szlakiem Św. Charbela w dniach: 18–25 października. Program pielgrzymki można pobrać w zakrystii, kancelarii, jest też na stronie internetowej naszej parafii. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

5. Na lekturę duchowną polecamy tygodniki Niedziela i Gość NiedzielnyWiadomości Parafialne. Jest jeszcze dostępny nowy kwartalnik NIEDZIELA MAGAZYN – poruszający tematykę historyczną szczególnie z zakresu historii Kościoła w Polsce – piękne, kolorowe wydanie i bardzo ciekawe artykuły – cena 15 zł. - można nabyć przy wychodzeniu z Bazyliki.

6. Życzymy wszystkim pięknej niedzieli i dobrego tygodnia.

03

CZE

2023

1090

razy

czytano

68/136

bazylikazawiercie.pl

Rzymskokatolicka Parafia Pod Wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

 

42-400 Zawiercie
ul. Sienkiewicza 4

Telefon: 32 67 222 71

E-mail: kancelaria@bazylikazawiercie.pl

 

Numer rachunku bankowego parafii:
88 2030 0045 1110 0000 0177 2360

Logo serwisu.

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia