Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English

kancelaria@bazylikazawiercie.pl

32 67 222 71

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie na VII Niedzielę Wielkanocną

Ogłoszenia Duszpasterskie na VII Niedzielę Wielkanocną

Rozmiar tekstu

A

A

A

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E
Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 21 maja 2023r.

1.  Chrystus wstąpił do nieba, aby w Domu Ojca przygotować nam mieszkanie. Tak żyjmy, aby radość nieba była naszym udziałem. Przyszła niedziela to Uroczystość zesłania Ducha Św. Codziennie po Mszy św. porannej i na nabożeństwie majowym - nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha św. Podziękowanie za ofiary i Dar Serca dziś złożone w trzecią niedzielę miesiąca - na opłacenie wykonanych inwestycji w minionych miesiącach.

2. Przeżywamy dzisiaj UROCZYSTOŚĆ PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ na mszy o godz. 12:00 szkoła nr 2 i nr 6. Dzieciom gratulujemy tej chwili i życzymy, aby przez całe życie kochały Chrystusa Eucharystycznego, szczególnie przez częstą Komunię św. Dzieci będą przeżywać „BIAŁY TYDZIEŃ” - codziennie gromadząc się na mszy św. o godz. 18:00. Dzisiaj po mszy św. będzie wspólna fotografia dzieci oraz fotografie indywidualne. Za tydzień – o godz. 12:00 – Pierwsza Komunia św. dla dzieci ze szkół nr 1 i nr 4. Próby dla tych dzieci o godz. 16:15 we wtorek i czwartek.  Spowiedź dzieci, rodziców i bliskich w piątek kwadrans przed godz. 19:00. W tym roku dzieci pierwszokomunijne z parafii obydwu dekanatów zgromadzą się w sobotę 3 czerwca w naszej Bazylice na ZAWIERCIAŃSKIM SPOTKANIU EUCHARYSTYCZNYM, aby wraz z rodzicami razem dziękować za dar Pierwszej Komunii św. Szczegóły odnośnie tego spotkania są w gablotach ogłoszeniowych.

3. Maturzyści, studenci, absolwenci studiów pomaturalnych lub wyższych uczelni, pragnący w nadchodzącym roku akademickim podjąć studia i formację do kapłaństwa, oczekiwani są w gmachu Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego przy ul. Św. Barbary 41 w Częstochowie. Informacje szczegółowe na stronie Seminarium.           

4. Jesienią organizujemy pielgrzymkę do Libanu szlakiem biblijnym i szlakiem Św. Charbela w dniach: 18–25 października Program pielgrzymki można pobrać w zakrystii, kancelarii, jest też na stronie internetowej naszej parafii. Zapisy w najbliższym czasie. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

5. W Uroczystość Bożego Ciała 8 czerwca o godz. 19:00 w naszej Bazylice odbędzie się Koncert – oratorium o św. Janie Pawle II i o błogosławionym kardynale Stefanie Wyszyńskim - Oratorium w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „ŚLĄSK’’ – czujmy się już dziś wszyscy zaproszeni na to piękne wydarzenie religijno – artystyczne.

6. Na lekturę duchowną polecamy tygodnik katolicki Niedziela, Gość Niedzielny i nasze Wiadomości Parafialne.

7. Życzymy wszystkim dobrego odpoczynku w gronie rodziny i bliskich oraz błogosławieństwa Bożego na nadchodzący tydzień.

20

MAJ

2023

775

razy

czytano

73/139

bazylikazawiercie.pl