Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English

kancelaria@bazylikazawiercie.pl

32 67 222 71

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Aktualności

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego - ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego - ogłoszenia duszpasterskie

Rozmiar tekstu

A

A

A

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 9.04.2023r.

1. Wraz z naszymi księżmi pragnę złożyć Wam serdeczne życzenia świąteczne. Pan Zmartwychwstał prawdziwie! Niech Święta Wielkiejnocy staną się dla każdego z nas źródłem nadziei, prawdziwej radości i pokoju. Odkrywajmy zbawczą obecność Zmartwychwstałego w Słowie, przy łamaniu chleba i na wszystkich drogach codzienności. Wierząc, że On jest naszym Panem i Bogiem, stajemy się świadkami Jego zwycięstwa. Życzymy błogosławieństwa Jezusa Zmartwychwstałego, wszelkiego dobra i szczęśliwych Świąt Wielkanocnych.

2. Jutro Drugi Dzień Świąt Wielkanocnych – niedzielny porządek Mszy św. Ponieważ dni w oktawie Wielkanocy są jak jeden świąteczny dzień przypominamy, że najbliższy piątek 14 kwietnia nie przyjmuje postu. W nadchodzącą środę o godz. 18:00 – msza św. dla przedstawicieli Rad Parafialnych naszych zawierciańskich dekanatów i potem obrady w auli Domu Katechetycznego. Przewodniczy ks. Biskup. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 12:00 – spotkanie duszpasterskie z rodzicami dzieci klas czwartych, które będą obchodzić rocznicę Pierwszej Komunii św. dnia 14 maja.

3. Dziękuję naszym księżom za gorliwą posługę w tym czasie paschalnym, i wszystkim którzy pomagali w minionych tygodniach zwłaszcza w wykonaniu pięknej Ciemnicy i Bożego Grobu.

4. W okresie Wielkanocnym w każdy piątek o godz. 17:15 zapraszamy na DROGĘ ŚWIATŁA – wielkanocne nabożeństwo wzorowane na Drodze Krzyżowej.

5. Przyszła niedziela to Święto Miłosierdzia Bożego – codziennie po Mszy św. porannej i kwadrans przed Mszą św. wieczorną w Kaplicy Wieczystej Adoracji odprawiamy Nowennę przed Świętem Bożego Miłosierdzia.

6. W przyszłą trzecia niedzielę miesiąca wszystkie ofiary i Dary Serca będą przeznaczone na opłacenie kolejnej raty na fundację nowego Ołtarza Matki Bożej Częstochowskiej i na opłacenie tych nowych ekranów, które wyświetlają nam pieśni. Niech Pan Jezus Zmartwychwstały Wam wynagradza swoim błogosławieństwem każdy dobry czyn dokonany z miłości do naszej ukochanej Bazyliki, która jest Matką Kościołów Zawiercia.

7. Na lekturę duchowną polecamy świąteczne numery tygodników Niedziela, Gość Niedzielny oraz nasze Wiadomości Parafialne. Jeszcze raz życzymy Wam wielu łask od Zmartwychwstałego Chrystusa, jednocześnie zapewniając o naszej codziennej modlitwie za Was.

09

KWI

2023

593

razy

czytano

78/136

bazylikazawiercie.pl

Rzymskokatolicka Parafia Pod Wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

 

42-400 Zawiercie
ul. Sienkiewicza 4

Telefon: 32 67 222 71

E-mail: kancelaria@bazylikazawiercie.pl

 

Numer rachunku bankowego parafii:
88 2030 0045 1110 0000 0177 2360

Logo serwisu.

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia