Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English

kancelaria@bazylikazawiercie.pl

32 67 222 71

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie na Niedzielę Palmową

Ogłoszenia Duszpasterskie na Niedzielę Palmową

Rozmiar tekstu

A

A

A

Niedziela Palmowa – 2.04.2023 r.

1. Dziś rozpoczynamy Wielki Tydzień – czas przeznaczony na szczególne rozważanie Męki Pańskiej. Na każdej Mszy św. błogosławieństwo palm. O godz. 17:00 spotkanie z Żywym Różańcem; Nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną o godz. 17:30. Dzisiaj o godz. 21:00 w rocznicę odejścia do Domu Ojca - papieża Św. Jana Pawła II w Bazylice przy Ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej odprawimy Apel Jasnogórski następnie przejdziemy przed pomnik Jana Pawła II i złożymy zapalone znicze (które należy przynieść ze sobą) serdeczne Was wszystkich zapraszamy.

2. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty w Bazylice jest codziennie rano od godz. 6:30 i wieczorem od godz. 17:30.

3. W minionym tygodniu zamontowaliśmy nowe duże i nowoczesne ekrany wyświetlające teksty pieśni. Mam nadzieję, że one bardzo nam ułatwią nasze zaangażowanie w liturgii, zwłaszcza w śpiewie. To kolejna ważna inwestycja w Bazylice, którą starajmy się wesprzeć przy okazji poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny i w Wielkanocne Święta. Panu Organiście Dariuszowi życzymy, aby nam podczas liturgii wyświetlał pieśni.

WIELKI CZWARTEK

18:00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza wystawienia – Ciemnicy; adoracja do godz. 22:00. Liturgii Wielkiego Czwartku w naszej Bazylice będzie przewodniczył Metropolita Częstochowski Arcybiskup Wacław Depo. Podczas tej mszy Wieczerzy Pańskiej dzieci z klas trzecich rozpoczną etap bliższego przygotowania do Uroczystości Pierwszej Komunii św., młodzież z klas VIII na ręce Ks. Arcybiskupa złoży deklaracje o chęci przystąpienia do Sakramentu Bierzmowania.

WIELKI PIĄTEK

9:00 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

18:00 Liturgia Męki Pańskiej. Ofiary składane podczas adoracji Krzyża będą przeznaczone na utrzymanie Grobu Bożego w Jerozolimie. Po liturgii wielkopiątkowej nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu i adoracja do godz. 22:00. Bardzo zachęcamy Kochani do adoracji Pana Jezusa przy Ciemnicy i przy Grobie Pańskim. Rozpoczęcie nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego. W Dzienniczku czytamy słowa św. Faustyny: „Powiedział mi Pan, żeby tę koronkę odmawiać przez dziewięć dni przed Świętem Miłosierdzia. Rozpoczynać się ma w Wielki Piątek. I słowa Pana Jezusa: „W tej nowennie udzielę duszom wszelkich łask”. (Dz.796)

WIELKA SOBOTA

Poświęcenie pokarmów co pół godziny od 8:30 do 15:00. Będzie wystawiony kosz dla biednych – prośba w imieniu Caritas naszej archidiecezji – by w Wielką Sobotę przynosić produkty spożywcze (suche i z długim terminem ważności), które będą przeznaczone dla rodzin ukraińskich - dzielmy się tym co mamy zwłaszcza z biedniejszymi od nas.

20:00 Liturgia Wigilii Paschalnej – zakończona Mszą św. Rezurekcyjną

4. Polecamy na lekturę duchowną tygodnik Niedziela. Można nabyć paschaliki na stół wielkanocny. Wszystkim parafianom i drogim gościom nawiedzającym naszą Bazylikę na piękne przeżycia Wielkiego Tygodnia, szczególnie Świętego Triduum Paschalnego życzymy Bożego błogosławieństwa.

02

KWI

2023

2671

razy

czytano

82/139

bazylikazawiercie.pl

Rzymskokatolicka Parafia Pod Wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

 

42-400 Zawiercie
ul. Sienkiewicza 4

Telefon: 32 67 222 71

E-mail: kancelaria@bazylikazawiercie.pl

 

Numer rachunku bankowego parafii:
88 2030 0045 1110 0000 0177 2360

Logo serwisu.

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia