Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English

kancelaria@bazylikazawiercie.pl

32 67 222 71

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie na II Niedzielę Wielkanocną - Święto Miłosierdzia Bożego

Ogłoszenia Duszpasterskie na II Niedzielę Wielkanocną - Święto Miłosierdzia Bożego

Rozmiar tekstu

A

A

A

II Niedziela Wielkanocna - Święto Miłosierdzia Bożego 16.04.2023r.

1. O godz. 15:00 odprawimy Godzinę Miłosierdzia Bożego. Panu Jezusowi bardzo zależało na świętowaniu Miłosierdzia Bożego w dzisiejszą niedzielę. To życzenie przekazała św. Siostra Faustyna w Dzienniczku, gdzie czytamy: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy, była Świętem Miłosierdzia. I dalej: „pragnę, aby Święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym są otwarte wnętrzności miłosierdzia mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia mojego; która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar; w dniu tym są otwarte wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski”. Nabożeństwo wielkanocne DROGA ŚWIATŁA w piątek o godz. 17:15 – zapraszamy.

2. Podziękowanie za złożone dziś ofiary zwłaszcza Dar Serca – przeznaczone na opłacenie kolejnej raty za wykonanie pięknego Ołtarza Matki Bożej Częstochowskiej i na nowe ekrany do wyświetlania pieśni podczas nabożeństw.

3. Po mszy św. o godz. 12:00 – spotkanie z rodzicami dzieci klas czwartych, które 14 maja będą obchodzić rocznicę Pierwszej Komunii św. W tym tygodniu próby dla dzieci przed Pierwszą Komunią św. według podanego im wcześniej porządku, natomiast Uroczystość Bierzmowania w naszej parafii będzie 29 czerwca podczas Sumy Odpustowej ku czci naszych patronów św. ap. Piotra i Pawła. Gdyby były osoby – starszej młodzieży, które z różnych względów zaniedbały przyjęcie tego sakramentu w latach szkolnych i chciały by przystąpić do tego sakramentu – to w środę po mszy św. wieczornej o godz. 19:00 – będzie takie spotkanie – można się zgłosić na skrócone przygotowanie – bardzo zachęcamy. Próba dla dzieci z klas trzecich przed Pierwszą Komunią św. ze szkół nr 2 i 6 – jutro w poniedziałek o godz. 15:30.

4. Mamy po kilka wolnych miejsc na nasze pielgrzymki: w ostatnie trzy dni weekendu kwietnia 27 – 28 – 29 (czwartek – piątek – sobota): Wrocław, Skalne Miasto w Czechach, Krzeszów Wambierzyce i Bardo Śląskie, oraz na samolotową pielgrzymkę: ZIEMIA ŚWIĘTA i Jordania w dniach 8 – 15 września. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

5. Dzisiejsza Niedziela Miłosierdzia to także patronalne święto Caritas rozpoczynające Tydzień Miłosierdzia. To zaproszenie Zmartwychwstałego Jezusa do miłosierdzia – przebaczenia, miłości i braterskiej solidarności. W dzisiejszą niedziele we wszystkich kościołach naszej diecezji jest zbiórka ofiar do puszek Caritas. Ofiary te będą przeznaczone na utrzymanie i edukację 81 dzieci z Ukrainy, które mieszkają od 13 miesięcy w Olsztynie k. Częstochowy. Ponieważ tereny Myrnego i Melitopola, z których dzieci pochodzą, są w okupacji rosyjskiej, do czasu ich wyzwolenia pozostaną w diecezjalnym ośrodku Święta Puszcza w Olsztynie. W duchu ludzkiej solidarności ofiarę na powyższy cel – możemy złożyć do puszki przy wychodzeniu ze świątyni. Bóg zapłać.

6. Na lekturę duchowną polecamy tygodnik NIEDZIELA, GOŚĆ NIEDZIELNY i Wiadomości Parafialne.

7. Życzymy pięknych przeżyć duchowych w to wielkie Święto Bożego Miłosierdzia i dobrej niedzieli.

15

KWI

2023

515

razy

czytano

77/136

bazylikazawiercie.pl

Rzymskokatolicka Parafia Pod Wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

 

42-400 Zawiercie
ul. Sienkiewicza 4

Telefon: 32 67 222 71

E-mail: kancelaria@bazylikazawiercie.pl

 

Numer rachunku bankowego parafii:
88 2030 0045 1110 0000 0177 2360

Logo serwisu.

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia