Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English

kancelaria@bazylikazawiercie.pl

32 67 222 71

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie na III Niedzielę Wielkiego Postu

Ogłoszenia Duszpasterskie na III Niedzielę Wielkiego Postu

Rozmiar tekstu

A

A

A

Trzecia Niedziela Wielkiego Postu 12.03.2023 r.

1. O godz. 17:30 – Nabożeństwo Gorzkich Żali; Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17:15. Rekolekcje Wielkopostne za dwa tygodnie - od piątej niedzieli Wielkiego Postu.

2.W przyszłą trzecią niedzielę miesiąca ofiary i Dar Serca będą przeznaczone na fundację pięknego nowego Ołtarza Matki Bożej Częstochowskiej, który jest darem nas wszystkich na cześć Matki Bożej – dla naszej Bazyliki w roku jubileuszu 120-lecia naszej parafii. Przed tym Ołtarzem my i następne pokolenia będziemy się modlić do naszej Matki. Tak jak ogłaszaliśmy wcześniej - centralna Uroczystość Jubileuszowa odbędzie się 29 czerwca podczas Odpustu św. Ap. Piotra i Pawła – w tym dniu Metropolita Częstochowski Arcybiskup Wacław Depo poświęci ten Ołtarz. Wszyscy ofiarodawcy zostaną wpisani do Księgi Pamiątkowej. Chciejmy Kochani jakoś się  zmobilizować na ten zbożny cel w przeżywanym okresie Wielkiego Postu.  Niech Matka Najświętsza – Pani Częstochowska, królująca w naszej świątyni z tego Ołtarza ma nas zawsze i nasze rodziny w swojej opiece.

3.PIELGRZYMKI: w ostatnie trzy dni weekendu kwietnia 27 – 28 – 29 (czwartek – piątek – sobota): Wrocław – zwiedzanie z przewodnikiem i rejs statkiem po Odrze, w piątek wyjazd do Skalnego Miasta w Czechach, dwa noclegi z wyżywieniem w Domu Pielgrzyma w Krzeszowie i zwiedzanie tego pięknego Sanktuarium, w sobotę zwiedzanie i modlitwa w Sanktuariach w Wambierzycach i w Bardzie Śląskim. Pielgrzymki  samolotowe: FATIMA – SANTIAGO DE COMPOSTELLA 1 – 8 lipca, ZIEMIA ŚWIĘTA I JORDANIA 8 – 15 września. Ponieważ na samolotowe pielgrzymki mamy rezerwacje tylko na kilkanaście osób dlatego zapisy przyjmujemy tylko w nadchodzących dniach. Programy pielgrzymek są na stronie internetowej naszej parafii oraz w zakrystii i kancelarii. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

4. Na lekturę duchowną polecamy tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny, nasze Wiadomości Parafialne, można także nabyć paschaliki wielkanocne.

5. Życzymy wszystkim rodzinnego odpoczynku, a na nadchodzący tydzień życzymy Bożego błogosławieństwa.

10

MAR

2023

601

razy

czytano

75/128

bazylikazawiercie.pl

Rzymskokatolicka Parafia Pod Wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

 

42-400 Zawiercie
ul. Sienkiewicza 4

Telefon: 32 67 222 71

E-mail: kancelaria@bazylikazawiercie.pl

 

Numer rachunku bankowego parafii:
88 2030 0045 1110 0000 0177 2360

Logo serwisu.

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia