Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English

kancelaria@bazylikazawiercie.pl

32 67 222 71

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkiego Postu

Ogłoszenia Duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkiego Postu

Rozmiar tekstu

A

A

A

Czwarta Niedziela Wielkiego Postu 19.03.2023r

1. Po mszy św. o godz. 12 00 spotkanie z rodzicami dzieci klas trzecich. Liturgiczną Uroczystość św. Józefa będziemy obchodzić jutro. W sobotę Uroczystość Zwiastowania NMP.

2. Dzisiejsza IV Niedziela Wielkiego Postu zwana niedzielą Radości (laetare). Kościół święty – nowa Jerozolima cieszy się z obfitości dóbr nadprzyrodzonych, łask płynących z Chrztu i Eucharystii, którymi obdarza swe dzieci. W tradycji rzymskiej jest to „niedziela róż”, ponieważ w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami zakwitających róż, a Ojciec Święty poświęcał złotą różę, którą ofiarowywał osobie zasłużonej dla Kościoła. Stąd w liturgii dzisiejszej  niedzieli różowy kolor szat. Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17:30; natomiast w nadchodzący piątek po mszy św. wieczornej o godz. 18:00 pójdziemy w wielkiej procesji pokutnej Drogi Krzyżowej ulicami naszej parafii: ulicami Kościuszki, Szymańskiego, Moniuszki, Parkowa, drogą osiedlową w kierunku Dojazd, Wierzbowa, Blanowska, Kościuszki i zakończenie przed Bazyliką. Bardzo Kochani zachęcamy – przyjdźmy wszyscy – całymi rodzinami, zabierzmy dzieci, młodzież. To piękne wieczorne pokutno - ewangelizacyjne nabożeństwo – jako przygotowanie do rekolekcji i Świąt Wielkanocnych. Będziemy bardzo modlić się dziękując Bogu za pontyfikat św. Jana Pawła II i aby Bóg dodawał nam mocy byśmy z podniesioną głową i z wielką ufnością patrzyli w przyszłość, także będziemy modlić się o nawrócenie Rosji i o pokój na Ukrainie.

3. Podziękowanie za złożone dziś ofiary i Dar Serca – przeznaczone na fundację nowego pięknego Ołtarza Matki Bożej Częstochowskiej, który jest prezentem nas wszystkich w roku jubileuszu 120 – lecia istnienia naszej parafii. Pod obrazem i obok Ołtarza jest– gablota przeznaczona na vota – symbole naszej wiary i wdzięczności dla Maryi. W gablocie pod Ołtarzem jest umieszczony różaniec, który przed laty otrzymałem z rąk Jana Pawła II – jest w nim malutka szkatułka z kawałkiem białego materiału – to mały fragmencik sutanny Jana Pawła II – swoista relikwia drugiego stopnia. Niech Matka Boża królująca w naszej Bazylice z tego Ołtarza ma nas i nasze rodziny w swojej opiece. 

4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy włącznie. Wszystkich chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w przyszły poniedziałek po południu od godz. 14 30. Prosimy, aby zgłaszać chorych w kancelarii, zakrystii lub telefonicznie. Natomiast w nadchodzącym tygodniu będą rekolekcje wielkopostne dla dzieci ze szkół nr 1 i nr 2 – o godz. 8 30 klasy: 0, I, II, III; godz. 10 00 klasy IV, V, VI, godz. 11 30 klasy VII i VIII.

5. Mamy jeszcze po kilka wolnych miejsc na pielgrzymki  samolotowe: FATIMA – SANTIAGO DE COMPOSTELLA 1 – 8 lipca, ZIEMIA ŚWIĘTA I JORDANIA 8 – 15 września. Pielgrzymki te organizujemy w porozumieniu z Franciszkańskim Biurem Pielgrzymkowym z Warszawy. Programy pielgrzymek są na stronie internetowej naszej parafii, w zakrystii i kancelarii. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

6. Polecamy tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny, oraz nasze Wiadomości Parafialne, możemy nabywać paschaliki wielkanocne – jako formę wsparcia dobroczynnej działalności Caritas naszej archidiecezji oraz palmy wielkanocne – jako wsparcie duszpasterstwa dzieci naszej parafii.

7. Na nadchodzący tydzień życzymy Bożego błogosławieństwa.

18

MAR

2023

779

razy

czytano

74/128

bazylikazawiercie.pl

Rzymskokatolicka Parafia Pod Wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

 

42-400 Zawiercie
ul. Sienkiewicza 4

Telefon: 32 67 222 71

E-mail: kancelaria@bazylikazawiercie.pl

 

Numer rachunku bankowego parafii:
88 2030 0045 1110 0000 0177 2360

Logo serwisu.

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia