Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English

kancelaria@bazylikazawiercie.pl

32 67 222 71

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Aktualności

Program samolotowej pielgrzymki: FATIMA – SANTIAGO DE COMPOSTELA

Program samolotowej pielgrzymki: FATIMA – SANTIAGO DE COMPOSTELA

Rozmiar tekstu

A

A

A

Program samolotowej pielgrzymki: FATIMA – SANTIAGO DE COMPOSTELA (8dni) 01 – 08.07.2023 organizowanej przez parafię Św. Ap. Piotra i Pawła w Zawierciu

1 dzień: WARSZAWA - LIZBONA - FATIMA Zbiórka uczestników przy stanowisku Patron Travel w hali odlotów portu lotniczego Warszawa Okęcie o godz. 10:30. Wylot do LIZBONY o godz. 12:45. Przylot na miejsce o godz. 16:00 i transfer do FATIMY. Zakwaterowanie w hotelu w Fatimie. Obiadokolacja. Nocleg.

2 dzień: FATIMA – ALJUSTREL - VALINHOS Śniadanie. Zwiedzanie Sanktuarium – Capelinha – kaplica stojąca w miejscu objawień Matki Bożej trójce małych pastuszków: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie; Bazylika Matki Boskiej Różańcowej z grobami Franciszka i Hiacynty. Uczestnictwo w drodze krzyżowej prowadzącej do wioski VALINHOS – miejsca objawień Anioła Portugalii oraz do wioski ALJUSTREL, gdzie znajdują się domy rodzinne Franciszka i Łucji. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

3 dzień: FATIMA – BATALHA – ALCOBAÇA – NAZARE Śniadanie. Zwiedzanie zespołu klasztornego Matki Boskiej Zwycięskiej w miejscowości BATALHA – wspaniały przykład późnego gotyku portugalskiego, z grobowcami władców portugalskich, wpisany na światową listę UNESCO. Przejazd do ALCOBAÇA, gdzie znajduje się gotycki klasztor cystersów, z grobowcami bohaterów romantycznej legendy – króla Pedro Okrutnego i jego potajemnie poślubionej małżonki Ines de Castro. Po południu wyjazd nad Atlantyk do NAZARE, dawnej uroczej wioski rybackiej i starego Sanktuarium maryjnego, dziś najbardziej znanego kurortu w tej części wybrzeża. Odpoczynek na plaży. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

4 dzień: FATIMA – TOMAR – COIMBRA Śniadanie. Zwiedzanie imponującego rozmiarami klasztoru Templariuszy w TOMAR. Wyjazd do COIMBRY, dawnej stolicy Portugalii. Zwiedzanie Uniwersytetu (najstarszy ośrodek uniwersytecki Portugalii), Starej Katedry. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

5 dzień: FATIMA – PORTO – BRAGA – SANTIAGO DE COMPOSTELA Śniadanie. Wyjazd w kierunku Santiago de Compostela. Po drodze postój w PORTO – zwiedzanie wpisanego na Listę światowego dziedzictwa UNESCO portu. Kościół św. Franciszka. Most żelazny z XIX w. Zwiedzanie BRAGI - głównego ośrodka religijnego kraju i siedziby arcybiskupów – m.in. Ratusz, Katedra. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Santiago de Compostela.

6 dzień: SANTIAGO DE COMPOSTELA – FATIMA Po śniadaniu zwiedzanie Bazyliki Świętego Jakuba Apostoła, trzeciego pod względem ważności po Jerozolimie i Rzymie miejsca pielgrzymkowego w świecie chrześcijańskim. Przejazd w kierunku Fatimy. Obiadokolacja i nocleg w Fatimie.

7 dzień: FATIMA - LIZBONA – FATIMA Śniadanie. Przejazd do stolicy Portugali – LIZBONY: zabytkowa średniowieczna dzielnica Alfama położona na wzgórzu u stóp Zamku Św. Jerzego, z jej malowniczymi krętymi i wąskimi uliczkami - katedra Se, kościół Św. Antoniego Padewskiego, stojący w miejscu domu rodzinnego Świętego; dzielnica Belem. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

8 dzień: FATIMA – LIZBONA - WARSZAWA Transfer na lotnisko w Lizbonie. Wylot do Polski o godz. 06:45. Przylot do Warszawy o godz. 11:45.

 

PROGRAM RAMOWY. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA i GODZINY LOTÓW MOGĄ ULEC ZMIANIE.

Cena: 4990 PLN

Cena zawiera: przelot samolotem; opłaty lotniskowe; bagaż/os.: 1szt. bagaż podręczny do 8kg + 1 szt. bagaż rejestrowany do 23kg; transfery autokarem; 7 noclegów w hotelach 3* (pokoje 2-3 osobowe); 6 śniadań i 7 obiadokolacji; opiekę księdza; opiekę pilota; ubezpieczenie KL, NNW i choroby przewlekłe; składkę do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego (10 PLN/os); składkę do Turystycznego Funduszu Pomocowego (10 PLN/os.); podatek VAT

Cena nie zawiera: biletów wstępu i opłat związanych z realizacją programu - 100 EUR/os. (płatne na miejscu); napojów do obiadokolacji; dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji (2,7% lub 4,05% ceny) lub kosztów rezygnacji i wcześniejszego powrotu do RP (4,3% lub 6,45%), napojów i posiłków na pokładzie samolotu; dopłaty do pokoju jednoosobowego 950 PLN - wyłącznie po wcześniejszym potwierdzeniu ze strony biura Patron Travel; wydatków osobistych;

Uwaga! Prosimy mieć na uwadze, że warunki wjazdowe (m.in. obostrzenia z tytułu Covid-19) mogą ulegać zmianie. W przypadku konieczności wykonania testu/testów – jego/ich koszt i wykonanie leżą po stronie uczestnika. Zmiana warunków wjazdowych nie stanowi podstawy do bez kosztowej rezygnacji z wyjazdu.

Zapisy i informacje w kancelarii parafialnej i pod numerem telefonu: 603 679 310

09

MAR

2023

752

razy

czytano

76/128

bazylikazawiercie.pl

Rzymskokatolicka Parafia Pod Wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

 

42-400 Zawiercie
ul. Sienkiewicza 4

Telefon: 32 67 222 71

E-mail: kancelaria@bazylikazawiercie.pl

 

Numer rachunku bankowego parafii:
88 2030 0045 1110 0000 0177 2360

Logo serwisu.

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia