Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English

kancelaria@bazylikazawiercie.pl

32 67 222 71

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Aktualności

Program samolotowej pielgrzymki: JORDANIA – ZIEMIA ŚWIĘTA

Program samolotowej pielgrzymki: JORDANIA – ZIEMIA ŚWIĘTA

Rozmiar tekstu

A

A

A

Program samolotowej pielgrzymki: JORDANIA – ZIEMIA ŚWIĘTA (8dni, samolot) 08 - 15.09.2023 organizowanej przez Parafię Św. Ap. Piotra i Pawła w Zawierciu

1 dzień: WARSZAWA – TEL AWIW - BETLEJEM Zbiórka w Warszawie na lotnisku Okęcie przy stanowisku Patron Travel o godz. 03:45. Wylot do Tel Awiwu o godz. 06:00. Przylot na miejsce o godz. 10:45. Przejazd do Betlejem – zwiedzanie Bazyliki Narodzenia Pańskiego, kościoła św. Katarzyny, Groty Św. Hieronima, Groty Mleczna, Pola Pasterzy. Obiadokolacja w hotelu w Betlejem. Nocleg.

2 dzień: JEROZOLIMA – AIN KAREM Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy. Góra Oliwna: miejsce Wniebowstąpienia, kościół Pater Noster, kościół Dominus Flevit, Ogród Getsemani i Bazylika Agonii. Przejazd przez zachodnią część miasta do Ain Karem – kościół Nawiedzenia i św. Jana Chrzciciela. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

3 dzień: G. TABOR – KANA – NAZARET Śniadanie. Przejazd na G. Tabor – Górę Przemienienia. Wizyta w Nazarecie: Bazylika Zwiastowania, Grota Zwiastowania oraz kościół św. Józefa. Kana Galilejska – dla małżeństw odnowienie przysięgi małżeńskiej. Przejazd do hotelu w Galilei. Obiadokolacja. Nocleg.

4 dzień: J. GALILEJSKIE – KAFARNAUM – TABGA – GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – JARDENIT Śniadanie. Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim. Następnie wizyta w Kafarnaum i przejazd na Górę Błogosławieństw. Wizyta w Tabga – Kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb oraz Kościół Prymatu Św. Piotra. Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych nad Jordanem. Przejazd na granicę izraelsko – jordańską. Odprawa paszportowo – bagażowa. Przejazd do hotelu w Ammanie. Obiadokolacja. Nocleg.

5 DZIEŃ: AMMAN – GÓRA NEBO – MADABA – JERASH Śniadanie. City Tour po Ammanie: pozostałości starożytnej Filadelfii, rzymski amfiteatr, cytadela z fragmentami rzymskich, bizantyjskich i arabskich budowli, świątynia Herkulesa i fortyfikacje odnowione przez Umajjadów. Wyjazd do Jerash, zwanego „Pompejami Wschodu”: owalne forum, dwa teatry, hipodrom, łuk triumfalny oraz ruiny kilkunastu kościołów z czasów Bizancjum, z pięknymi mozaikami podłogowymi. Przejazd do Madaby – słynącej z niezwykłej mozaiki z czasów bizantyjskich, w tym pochodzącej z VI w. n.e. mapy Palestyny i Dolnego Egiptu w kościele św. Jerzego. Wizyta na Górze Nebo. Przejazd do hotelu w okolice Petry. Obiadokolacja. Nocleg.

6 DZIEŃ: PETRA – BETLEJEM Śniadanie. Zwiedzanie Petry – „różowego miasta Nabatejczyków”: Skarbiec, amfiteatr, Grobowce Królewskie. Przejazd na granicę z Izraelem. Odprawa paszportowo – bagażowa. Przejazd do hotelu w Betlejem. Obiadokolacja. Nocleg.

7 DZIEŃ: JEROZOLIMA Śniadanie. Zwiedzanie Starego Miasta w Jerozolimie: wizyta w Kościele św. Anny, konwencie Ecce Homo, przejście Drogą Krzyżową (Via Dolorosa), Bazylika Grobu Bożego, przejście na Górę Syjon do Opactwa Zaśnięcia i Wieczernika. Ścianę Płaczu. Obiadokolacja. Nocleg.

8 dzień: TEL AWIW – WARSZAWA Śniadanie. Transfer na lotnisko. Wylot do Warszawy o godz. 11:25. Lądowanie na lotnisku Okęcie o godz. 14:25.

PROGR. RAMOWY. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA i GODZINY LOTÓW MOGĄ ULEC ZMIANIE.

Cena: 6390 PLN

Cena zawiera: przelot samolotem; bagaż/os.: 1szt. bagaż podręczny do 8kg + 1 szt. bagaż rejestrowany do 23kg; opłaty lotniskowe; transfery autokarem; 7 noclegów w hotelach 2*/3* (pokoje 2-3 osobowe); 7 śniadań i 6 obiadokolacji; opiekę przewodnika; opiekę księdza; ubezpieczenie: KL, NNW i choroby przewlekłe; składkę do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego (13 PLN/os); składkę do Turystycznego Funduszu Pomocowego (13 PLN/os.); podatek VAT.

Cena nie zawiera: biletów wstępu i innych opłat związanych z realizacją programu - 150 USD/os. (płatne na miejscu); napojów do obiadokolacji; dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji (2,7% lub 4,05% ceny) lub kosztów rezygnacji i wcześniejszego powrotu do RP (4,3% lub 6,45%); posiłków i napojów na pokładzie samolotu; dopłaty do pokoju jednoosobowego 1300 PLN (pokoje jednoosobowe są do potwierdzenia przez biuro); wydatków osobistych; UWAGA: Na czas pielgrzymki należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki. Paszport nie może zawierać pieczątek m.in. syryjskich, libijskich i libańskich! Uwaga! Prosimy mieć na uwadze, że warunki wjazdowe (m.in. obostrzenia z tytułu Covid-19) mogą one ulegać zmianie. W przypadku konieczności wykonania testu/testów – jego/ich koszt i wykonanie leżą po stronie uczestnika. Zmiana warunków wjazdowych nie stanowi podstawy do rezygnacji z wyjazdu.

Zapisy i informacje w kancelarii parafialnej i pod numerem tel: 603 679 310

09

MAR

2023

736

razy

czytano

68/119

bazylikazawiercie.pl

Rzymskokatolicka Parafia Pod Wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

 

42-400 Zawiercie
ul. Sienkiewicza 4

Telefon: 32 67 222 71

E-mail: kancelaria@bazylikazawiercie.pl

 

Numer rachunku bankowego parafii:
88 2030 0045 1110 0000 0177 2360

Logo serwisu.

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia