Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English

kancelaria@bazylikazawiercie.pl

32 67 222 71

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie na VII Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia Duszpasterskie na VII Niedzielę Zwykłą

Rozmiar tekstu

A

A

A

VII Niedziela Zwykła 19 lutego 2023r.

1. Podziękowanie za wszystkie ofiary i tzw Dar Serca - są przeznaczone na opłacenie prac wykonanych w minionym roku, a także na opłacenie kolejnego rachunku za ogrzewanie naszej świątyni. Przy okazji dziękujemy osobom i rodzinom, które systematycznie co miesiąc wpłacają DAR SERCA na konto parafialne.

2. W bieżącym roku 2023 przypada jubileusz 120 – lecia od utworzenia naszej parafii, kilka lat wcześniej w roku 1896 nasi Praojcowie wybudowali tę wspaniałą neogotycką świątynię w Zawierciu. Z okazji roku jubileuszowego – po uzyskaniu zezwolenia Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Katowicach - został wykonany w stylu neogotyckim przepiękny Ołtarz Matki Bożej Częstochowskiej, przed którym będziemy się modlić do naszej Matki. Centralna Uroczystość Jubileuszowa odbędzie się 29 czerwca podczas Odpustu św. ap. Piotra i Pawła – w tym dniu Metropolita Częstochowski Arcybiskup Wacław Depo poświęci ten Ołtarz, który niechaj będzie darem naszych serc dla Matki Bożej. Została założona specjalna Księga Pamiątkowa – Kronika ofiarodawców. Przez nadchodzące miesiące, gdy będziemy składać ofiary w kopertach na ten cel – prośba, aby zaznaczyć, że jest to Dar Serca na Ołtarz Matki Bożej – do tej Kroniki będziemy wpisywać wszystkich ofiarodawców – na wieczną pamiątkę. Być może – wielu z nas ma intencje osobiste: podziękowanie Matce Bożej za uratowanie życia po ciężkim wypadku, odzyskane zdrowie, podziękowanie za opiekę Matki Bożej w rodzinie – za szczęśliwy dom, dzieci, wnuków, za zdane egzaminy, za dobrą pracę itd...Niech Matka Najświętsza – Pani Częstochowska, królująca w naszej świątyni z tego Ołtarza ma nas zawsze i nasze rodziny w swojej opiece.

3. Przed nami Wielki Post, czas pracy nad sobą, nawrócenia i przygotowania do Wielkanocy. Zaczynamy ten święty czas Środą Popielcową. W naszej bazylice msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7:00; 9:00 i 18:00. Koniecznie bądźmy w tym dniu na Eucharystii, żeby od tego pokutnego gestu zacząć Wielki Post. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, nie tylko co do jakości, ale też co do ilości spożywanych posiłków. W Wielkim Poście zapraszamy na Nabożeństwa Pasyjne o Męce Pańskiej: DROGA KRZYŻOWA w piątek o godz. 17:15; Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17:30; rekolekcje wielkopostne będą od piątej niedzieli Wielkiego Postu. W Środę Popielcową i w piątki po nabożeństwie Drogi Krzyżowej będą zbierane ofiary na zapłatę artystom rzeźbiarzom i złotnikom za wykonanie tego pięknego Ołtarza M. Bożej.

4. W ostatnie trzy dni weekendu kwietnia 27 – 28 – 29 (czwartek – piątek – sobota) organizujemy wyjazd pielgrzymkowy: Wrocław – zwiedzanie z przewodnikiem i rejs statkiem po Odrze, w piątek wyjazd do Skalnego Miasta w Czechach, dwa noclegi z wyżywieniem w Domu Pielgrzyma w Krzeszowie i zwiedzanie tego pięknego Sanktuarium, w sobotę zwiedzanie i modlitwa w Sanktuariach w Wambierzycach i w Bardzie Śląskim. Zapisy w nadchodzących dniach, wszak musimy potwierdzić miejsca noclegowe. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

5.Polecamy na lekturę duchowną tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny, gdzie znajdziemy ciekawy artykuł: „Cuda pod gruzami” - o cudzie narodzin dziecka pod gruzami, chociaż i matka i ojciec nie przeżyli strasznej katastrofy trzęsienia ziemi. Przy okazji dziękuję Kochani za Wasze wsparcie dla ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii, którego udzieliliście tydzień temu składając ofiary na ten cel do puszek – gdyby ktoś jeszcze chciał na ten cel złożyć ofiarę to można w zakrystii. Bóg zapłać.

6. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na nadchodzący tydzień.

19

LUT

2023

883

razy

czytano

88/136

bazylikazawiercie.pl

Rzymskokatolicka Parafia Pod Wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

 

42-400 Zawiercie
ul. Sienkiewicza 4

Telefon: 32 67 222 71

E-mail: kancelaria@bazylikazawiercie.pl

 

Numer rachunku bankowego parafii:
88 2030 0045 1110 0000 0177 2360

Logo serwisu.

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia