Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English

kancelaria@bazylikazawiercie.pl

32 67 222 71

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie na I Niedzielę Wielkiego Postu

Ogłoszenia Duszpasterskie na I Niedzielę Wielkiego Postu

Rozmiar tekstu

A

A

A

Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu - 26.02.2023 r.

1. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem – dzisiaj o godz. 17:30, w pierwszy czwartek po mszy św. wieczornej WIECZÓR UWIELBIENIA, w pierwszy piątek – odwiedziny chorych od godz. 8:30 rano. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17:15.Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu składamy w Wielkim Poście do puszki przy krzyżu wielkopostnym.

2. Bardzo serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej alumna szóstego Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie – Diakona Tomasza Nowaka, który w naszej parafii będzie odbywał praktykę duszpasterską. Życzymy Ci Drogi Księże Tomaszu, aby czas pobytu – praktyk duszpasterskich w naszej parafii był dla Ciebie dobrym czasem  przed przyjęciem święceń kapłańskich.

3.Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę w ostatnie trzy dni weekendu kwietnia 27 – 28 – 29 (czwartek – piątek – sobota): Wrocław – zwiedzanie z przewodnikiem i rejs statkiem po Odrze, w piątek wyjazd do Skalnego Miasta w Czechach, dwa noclegi z wyżywieniem w Domu Pielgrzyma w Krzeszowie i zwiedzanie tego pięknego Sanktuarium, w sobotę zwiedzanie i modlitwa w Sanktuariach w Wambierzycach i w Bardzie Śląskim. Zapisy w najbliższych dniach - zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

4. Polecamy na lekturę duchowną tygodnik katolicki „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i nasze „Wiadomości Parafialne”.W ubiegłą niedziele w tygodniku Niedziela był piękny artykuł: „Kochał ludzi cierpiących”– wspomnienie o zmarłym przed trzema tygodniami ks. prałacie Tadeuszu, ponieważ ten tygodnik szybko się rozszedł, skserowaliśmy ten artykuł – można sobie zabrać na lekturę duchowną – jest wyłożony na stoliku pod chórem.

5. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na fundację pięknego nowego Ołtarza Matki Bożej Częstochowskiej, który jest darem nas wszystkich na cześć Matki Bożej – dla naszej Bazyliki. Przeżywamy w bieżącym roku jubileusz 120-lecia naszej parafii. Przed tym Ołtarzem my i następne pokolenia będziemy się modlić do naszej Matki. Tak jak ogłaszaliśmy tydzień temu - centralna Uroczystość Jubileuszowa odbędzie się 29 czerwca podczas Odpustu św. Ap. Piotra i Pawła – w tym dniu Metropolita Częstochowski Arcybiskup Wacław Depo poświęci ten Ołtarz. Została założona specjalna Księga Pamiątkowa – Kronika ofiarodawców. Przez nadchodzące miesiące, gdy będziemy składać ofiary w kopertach na ten cel – prośba, aby zaznaczyć, że jest to Dar Serca na Ołtarz Matki Bożej – do tej Kroniki będziemy wpisywać wszystkich ofiarodawców – na wieczną pamiątkę. Niech Matka Najświętsza – Pani Częstochowska, królująca w naszej świątyni z tego Ołtarza ma nas zawsze i nasze rodziny w swojej opiece.

6. Wszystkim życzymy rodzinnego odpoczynku i Bożego błogosławieństwa na nadchodzący tydzień.

26

LUT

2023

614

razy

czytano

79/128

bazylikazawiercie.pl

Rzymskokatolicka Parafia Pod Wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

 

42-400 Zawiercie
ul. Sienkiewicza 4

Telefon: 32 67 222 71

E-mail: kancelaria@bazylikazawiercie.pl

 

Numer rachunku bankowego parafii:
88 2030 0045 1110 0000 0177 2360

Logo serwisu.

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia