Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English

kancelaria@bazylikazawiercie.pl

32 67 222 71

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie na VI Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia Duszpasterskie na VI Niedzielę Zwykłą

Rozmiar tekstu

A

A

A

VI Niedziela Zwykła 12 lutego 2023r.

1. W minionym tygodniu  zmarł Ks. Prałat Tadeusz Wójcik. W miniony czwartek i piątek były odprawione msze św. żałobne w Blanowicach i w naszej Bazylice; został pochowany na cmentarzu św. Rocha w Częstochowie w  rodzinnym grobowcu. Serdeczne Bóg zapłać  za Wasz liczny udział we mszy św. żałobnej w miniony piątek w naszej Bazylice i za licznie zamówione msze św. w intencji zmarłego kapłana. Terminy zamówionych mszy św. zostały wyznaczone  - są wywieszone w gablotach.

2.Dziś po południu o godz. 16:00 – spotkanie duszpasterskie III Zakonu św. Franciszka. Kalendarz liturgiczny na nadchodzący tydzień wspomina; wtorek – świętych Cyryla mnicha i Metodego biskupa – patronów Europy; III piątek miesiąca o godz. 18:00 – msza św. o Bożym Miłosierdziu w czasie której polecamy naszych zmarłych, którzy odeszli od nas w minionym miesiącu. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w środę o godz. 16:30.

3. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV, AGD np. pralki telewizory, komputery). Zbiórka będzie miała miejsce na parkingu przed plebanią w nadchodzący piątek 17 lutego w godzinach od 8:00 do 14:00. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie polskich misjonarzy, którzy prowadzą misje katolickie w najbiedniejszych krajach świata: Zambii, Kamerunie, Kenii, oraz naszym rodakom na Wschodzie – Ukrainie, Białorusi, Kazachstanie. Zapraszamy do włączenia się w to szlachetne dzieło.

4. Za tydzień - trzecia niedziela miesiąca - ofiary zwłaszcza w formie Daru Serca będą przeznaczone na opłacenie licznych prac wykonanych w minionym roku, a także na ogrzewanie bazyliki, które dość znacznie w minionym czasie podrożało. Chciejmy Kochani wszyscy w tym partycypować.

5.Na ruch dobroczynny BETEL będzie zbiórka do puszek w innym czasie. Natomiast zgodnie z wystosowanym apelem Konferencji Episkopatu Polski w dzisiejszą niedzielę we wszystkich kościołach w całej Polsce  jest  przeprowadzana zbiórka ofiar do puszek na wsparcie dla poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Syrii i Turcji, gdzie zginęły tysiące osób, a setki tysięcy ludzi są rannych, straciły dach nad głową. W duchu ludzkiej solidarności ofiary na powyższy cel możemy złożyć do puszki przy wychodzeniu ze świątyni.

6. Polecamy tygodnik katolicki Niedziela i Gość Niedzielny oraz Wiadomości Parafialne.

7. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

11

LUT

2023

505

razy

czytano

89/136

bazylikazawiercie.pl

Rzymskokatolicka Parafia Pod Wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

 

42-400 Zawiercie
ul. Sienkiewicza 4

Telefon: 32 67 222 71

E-mail: kancelaria@bazylikazawiercie.pl

 

Numer rachunku bankowego parafii:
88 2030 0045 1110 0000 0177 2360

Logo serwisu.

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia