Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English

kancelaria@bazylikazawiercie.pl

32 67 222 71

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na XIII Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie na XIII Niedzielę Zwykłą

Rozmiar tekstu

A

A

A

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E
XIII NIEDZIELA ZWYKŁA 26 czerwca 2022r.

1. W środęUroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła – dzień odpustu w naszej parafii. Msze św. o godz. 7:00, 9:00 i o godz. 18:00 Suma Odpustowa, której będzie przewodniczył Metropolita Częstochowski Arcybiskup Wacław Depo – udzieli naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania. Po mszy św. – Sumie Odpustowej pójdziemy w procesji za Jezusem wokół Bazyliki. W tym dniu każdy, kto odwiedzi naszą Bazylikę i spełni zwyczajne warunki może uzyskać odpust zupełny. Proszę też o przygotowanie asysty procesyjnej. Intencje modlitwy różańcowej na miesiąc lipiec są wyłożone na ołtarzu Św. Józefa.

2. Jutro o godz. 18:45 – próba dla młodzieży przed Bierzmowaniem, we wtorek o godz. 19:00 – spowiedź kandydatów do Bierzmowania, rodziców i świadków.

3.W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca – Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 7:00 i 18:00. W Pierwszą Sobotę miesiąca msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi z aktem wynagradzającym o godz. 7:00.

4. Wyjazd pielgrzymkowo – turystyczny autokarem: Chorwacja – Medjugorje w nadchodzący czwartek o godz. 6:00 rano spod Bazyliki. Natomiast w sobotę Odpust w Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej – Patronki Rodzin. Wyjazd autokarem do Leśniowa o godz.  10:00. Zgłoszenia przyjmujemy do wtorku włącznie. Zapraszamy na tę krótką pielgrzymkę. Tegoroczna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę będzie trwała trzy dni 23, 24 i 25 – plan pieszego pielgrzymowania przedstawimy w najbliższym czasie.Organizujemy wakacyjny wyjazd dla dzieci i młodzieży do Mrągowa na Mazurach w terminie od 1 do 7 sierpnia, informacje i zapisy u ks. Adama.

5. W czasie wakacji kancelaria parafialna będzie czynna przed południem w godz. od 9:00 do 10:30, po południu od  godz. 16:30 do 17:30. 

6. Trwają prace renowacyjno – konserwatorskie przy generalnym odnowieniu przeszło stuletnich, zarazem najstarszych witraży w olbrzymiej rozecie nad Ołtarzem NSPJ. Po wykonaniu projektu i uzyskaniu zezwoleń Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków i Wydziału Architektury naszego Powiatu – rozpoczęliśmy prace przy wykonaniu: nowej posadzki w Kaplicy Najświętszego Sakramentu, podjazdu dla niepełnosprawnych, wykonanie nowego podestu przed Bazyliką i nowych blokowych schodów. Te prace będą wydłużone w czasie. Dokładna wizualizacja – efekt końcowy tych prac jest umieszczony w gablotach ogłoszeniowych – można sobie zobaczyć. Ponieważ Kaplica Najświętszego Sakramentu będzie na jakiś czas wyłączona z użytku, stąd wystawienie Najświętszego Sakramentu jest w Bazylice (choć drzwi przeszklone ze względu na bezpieczeństwo będą zamknięte – można będzie się pomodlić w kruchcie świątyni). Natomiast od godz. 15:00 Bazylika codziennie jest otwarta. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary, które składacie, a także wpłacacie na nasze konto parafialne z przeznaczeniem na prowadzone obecnie bardzo kosztowne prace.

7. Na lekturę duchowną polecamy tygodniki Niedziela i Gość Niedzielnyoraz nasze Wiadomości Parafialne.

8. W ramach zmian w naszej archidiecezji – ks. Mateusz przechodzi do parafii św. Wawrzyńca w Borownie. Ks. Mateuszowi dziękujemy za piękną pracę w naszej parafii i życzymy Bożego błogosławieństwa na nowej placówce duszpasterskiej.

9.Rozpoczął się okres wakacji i urlopów. Zechciejmy zapamiętać, że nie ma urlopu od Boga i od obowiązków wobec Niego. Zadbajmy więc o to, aby więcej czasu poświęcać Bogu i ludziom. Nie zapomnijmy o codziennym pacierzu, o Mszy św. niedzielnej i świątecznej, oraz o obowiązku dawania świadectwa naszej wiary. Naszym dzieciom i młodzieży życzymy pięknych wakacji, spędzonych w przyjaźni z Bogiem i ludźmi.

25

CZE

2022

249

razy

czytano

121/128

bazylika-zawiercie.pl

Rzymskokatolicka Parafia Pod Wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

 

42-400 Zawiercie
ul. Sienkiewicza 4

Telefon: 32 67 222 71

E-mail: kancelaria@bazylikazawiercie.pl

 

Numer rachunku bankowego parafii:
88 2030 0045 1110 0000 0177 2360

Logo serwisu.

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia