Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English

kancelaria@bazylikazawiercie.pl

32 67 222 71

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na XII Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie na XII Niedzielę Zwykłą

Rozmiar tekstu

A

A

A

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E
XII NIEDZIELA ZWYKŁA 19 czerwca 2022r.
 

1. Trwa oktawa Bożego Ciała – codziennie także dzisiaj o godz. 17:30 nieszpory i procesja eucharystyczna wokół Bazyliki. Zakończenie oktawy Bożego Ciała w czwartek o godz. 18:00 – Msza św., procesja, poświęcenie wianków, specjalne błogosławieństwo wszystkich na czele z małymi dziećmi. Prosimy, aby podobnie jak na uroczystość Bożego Ciała kolejne ołtarze – wokół Bazyliki – przygotowały wspólnoty: I ołtarz: wspólnota Żywego Różańca, II ołtarz: panie posługujące w kuchni św. Antoniego, III ołtarz – Rycerstwo Niepokalanej, IV ołtarz: Schola Dziecięca, KSM i LSO.

2. W piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Ze względu na uroczystość – jest dyspensa – można spożywać pokarmy mięsne. Jest to także dzień imienin Księdza Proboszcza – Msza św. w Jego intencji będzie odprawiona od godz. 18:00. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

3. W dniach 25 – 26 lipca (poniedziałek – wtorek) organizujemy dwudniową pielgrzymkę Toruń – Gdańsk – Gietrzwałd – Sanktuarium ziemi Warmińskiej – jedyne w Polsce potwierdzone przez Kościół miejsce objawień Matki Bożej (nocleg będzie w Domu Pielgrzyma w Gietrzwałdzie). Osoby wpisane na listę uczestników pielgrzymki powinny do środy potwierdzić swój wyjazd uiszczając część należnej opłaty. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc – zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

4. Przez dłuższy czas – do jesieni będą trwały specjalistyczne prace renowacyjno – konserwatorskie przy generalnym odnowieniu przeszło stuletnich, zarazem najstarszych witraży w olbrzymiej rozecie nad Ołtarzem NSPJ. Serdeczne Bóg zapłać, że te prace w miarę możliwości zwłaszcza Darem Serca systematycznie wspieracie – w ten sposób dbając o Bazylikę, która jest dla nas wszystkich miejscem duchowego umocnienia, a zarazem przedsionkiem nieba. Po wykonaniu projektu i uzyskaniu zezwoleń Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków i Wydziału Architektury naszego Powiatu – w nadchodzących dniach rozpoczniemy prace przy wykonaniu: nowej posadzki w Kaplicy Najświętszego Sakramentu, podjazdu dla niepełnosprawnych, wykonanie nowego podestu przed Bazyliką i nowych blokowych schodów. Te prace będą wydłużone w czasie,a dokładnie o tych pracach powiemy za tydzień. Ponieważ Kaplica Najświętszego Sakramentu będzie na jakiś czas wyłączona, stąd wystawienie Najświętszego Sakramentu będzie w Bazylice (choć drzwi przeszklone ze względu na bezpieczeństwo będą zamknięte – można będzie się pomodlić w kruchcie świątyni). Natomiast od godz. 15:00 Bazylika będzie otwarta.

5. We wtorek o godz. 18:45 – próba dla młodzieży, która 29 czerwca przystąpi do Sakramentu Bierzmowania.

6. Polecamy tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny i nasze Wiadomości Parafialne.

7. W dzisiejszą niedziele o godz. 19:00 w naszej Bazylice odbędzie się Koncert Charytatywny DLA UKRAINY w wykonaniu zespołu TEKTON. Środki ze zbiórki prowadzonej podczas Koncertu zostaną przekazane na rzecz ofiar wojny na Ukrainie. I jeszcze prośba serdeczna – w tym tygodniu w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej prowadzimy zbiórkę podstawowych artykułów żywnościowych i środków chemicznych – zostaną przekazane na tereny gdzie toczy się wojna i jest straszna bieda (ubrań nie przynosić). Brońmy się przed tym, aby się nie przyzwyczajać do tej sytuacji – bo to są dramaty milionów ludzi. Za każdy gest ludzkiej solidarności niech Dobry Bóg Wam wynagrodzi.

8. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego na nadchodzący tydzień.

19

CZE

2022

243

razy

czytano

122/128

bazylika-zawiercie.pl

Rzymskokatolicka Parafia Pod Wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

 

42-400 Zawiercie
ul. Sienkiewicza 4

Telefon: 32 67 222 71

E-mail: kancelaria@bazylikazawiercie.pl

 

Numer rachunku bankowego parafii:
88 2030 0045 1110 0000 0177 2360

Logo serwisu.

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia