Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English

kancelaria@bazylikazawiercie.pl

32 67 222 71

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na XIV Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie na XIV Niedzielę Zwykłą

Rozmiar tekstu

A

A

A

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E
XIV NIEDZIELA ZWYKŁA 3 lipca 2022r.

1. W naszej wspólnocie parafialnej bardzo serdecznie witamy nowego wikariusza Ks. Mateusza Golisa. Ks. Mateusz jest młodym księdzem – dwa lata temu po święceniach odprawiał w naszej Bazylice mszę św. prymicyjną. Ks. Mateusz przychodzi do nas z parafii Wniebowzięcia NMP z Pajęczna. Życzymy, abyś w naszej parafii czuł się jak w rodzinie, abyś nadal miał dużo młodzieńczo – kapłańskiego zapału. Niech Pan Jezus Ci błogosławi. 

2. W czasie wakacji kancelaria parafialne jest czynna przed południem w godzinach od 9:00 do 10:30, po południu od godz. 16:30 do 17:30. Intencje modlitwy Żywego Różańca na miesiąc lipiec są wyłożone na ołtarzu św. Józefa. 

3. Kalendarz liturgiczny na nadchodzący tydzień wspomina: środa – bł. Mari Teresy Ledóchowskiej – patronki dzieł misyjnych w Polsce; pierwszy czwartek  – do godz. 21 00 w Bazylice adoracja Najświętszego Sakramentu,  piątek– św. Jana z Dukli, kapłana.

4. PIELGRZYMKI: 1 sierpnia (poniedziałek) – autokarowa pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej na obchód Dróżek Męki Pana Jezusa. Organizujemy wakacyjny wyjazd dla dzieci i młodzieży do Mrągowa na Mazurach w terminie od 1 do 7 sierpnia, informacje i zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Tegoroczna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę będzie trwała trzy dni 23, 24 i 25 sierpnia – plan pieszego pielgrzymowania jest wywieszony w gablotach ogłoszeniowych – zapisy na pieszą pielgrzymkę do 14 sierpnia. Mamy cztery wolne miejsca na pielgrzymkę samolotową do Ziemi św. w dniach 11 do 17 października. Natomiast w dniach 10 do 20listopada w porozumieniu z Franciszkańskim Biurem Pielgrzymkowym z Warszawy organizujemy samolotowywyjazd: „Śladami Historii starożytnego Egiptu”, połączony z rejsem po Nilu. Informacje i zapisy w kancelarii parafialnej – zapraszamy. 

5. Trwają prace renowacyjno – konserwatorskie przy generalnym odnowieniu przeszło stuletnich, zarazem najstarszych witraży w rozecie nad ołtarzem NSPJ( zostały już wymontowane i przewiezione do renowacji w pracowni konserwatorskiej w Katowicach). Również trwają prace przy wykonaniu: nowej posadzki w Kaplicy Najświętszego Sakramentu, podjazdu dla niepełnosprawnych, wykonanie nowego podestu przed Bazyliką i nowych blokowych schodów. Te prace będą wydłużone w czasie. Dokładna wizualizacja – efekt końcowy tych prac jest umieszczony w gablotach ogłoszeniowych – można sobie zobaczyć. Ponieważ Kaplica Najświętszego Sakramentu będzie na jakiś czas wyłączona z użytku, stąd wystawienie Najświętszego Sakramentu codziennie jest w Bazylice (choć drzwi przeszklone ze względów bezpieczeństwa będą zamknięte – można będzie się pomodlić w kruchcie świątyni). Natomiast od godz. 15:00 Bazylika codziennie jest otwarta. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary, które składacie na prowadzone obecnie prace.

6. Na lekturę duchowną polecamy tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny. Życząc wszystkim błogosławieństwa na nadchodzący tydzień, życzymy także dobrej niedzieli.

29

CZE

2022

264

razy

czytano

128/136

bazylika-zawiercie.pl

Rzymskokatolicka Parafia Pod Wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

 

42-400 Zawiercie
ul. Sienkiewicza 4

Telefon: 32 67 222 71

E-mail: kancelaria@bazylikazawiercie.pl

 

Numer rachunku bankowego parafii:
88 2030 0045 1110 0000 0177 2360

Logo serwisu.

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia