Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English

kancelaria@bazylikazawiercie.pl

32 67 222 71

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie na Niedzielę Bożego Miłosierdzia 2024

Ogłoszenia Duszpasterskie na Niedzielę Bożego Miłosierdzia 2024

Rozmiar tekstu

A

A

A

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO - 7 KWIETNIA 2024 r.

1. O godz. 15:00 odprawimy Godzinę Miłosierdzia Bożego. Panu Jezusowi bardzo zależało na świętowaniu Miłosierdzia Bożego w dzisiejszą niedzielę. To życzenie przekazała św. Siostra Faustyna w Dzienniczku, gdzie czytamy: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy, była Świętem Miłosierdzia. I dalej: „pragnę, aby Święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym są otwarte wnętrzności miłosierdzia mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia mojego; która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar; w dniu tym są otwarte wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski”. Po nabożeństwie będzie krótkie spotkanie z Żywym Różańcem. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w środę o godz. 16 30. Nabożeństwo wielkanocne DROGA ŚWIATŁA w piątek o godz. 17:15 – zapraszamy.

2. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 12 00 – spotkanie duszpasterskie z rodzicami dzieci klas czwartych – przed rocznicą pierwszej Komunii św., która będzie 12 maja o godz. 10 30. Uroczystość Pierwszej Komunii św. dla dzieci ze szkół nr 2 i nr 6 – w niedzielę 19 maja o godz. 12 00; Uroczystość Pierwszej Komunii św. dla dzieci ze szkół nr 1 i nr 4 – w niedzielę 26 maja o godz. 12 00. Jubileusz 50 – lecia kapłaństwa ks. prałata Kazimierza Bednarskiego 2 czerwca – niedziela godz. 12 00.  Uroczystość Bierzmowania w naszej parafii będzie 29 czerwca podczas Sumy Odpustowej ku czci naszych patronów św. ap. Piotra i Pawła. Gdyby były osoby – starszej młodzieży, które z różnych względów zaniedbały przyjęcie tego sakramentu w latach szkolnych i chciałby przystąpić do tego sakramentu – to w środę o godz. 19:00 – będzie takie spotkanie – można się zgłosić – zachęcamy. Spotkania dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania o godz. 19 00 – poniedziałek kl VI i VII; w środę – kl VIII. Próba dla dzieci z klas trzecich przed Pierwszą Komunią św. ze szkół nr 2 i 6 – we wtorek o godz. 15 30. Jutro – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego  (przeniesiona z Wielkiego Tygodnia) – Dzień Świętości Życia.

3. Mamy cztery wolne miejsca na nasz samolotowy wyjazd pielgrzymkowo – turystyczny na Majorkę w dniach 5 – 12 listopada – program jest w gablotach ogłoszeniowych i na stronie parafii – zapraszamy. Osoby wpisane na pielgrzymkę: Warszawa - Niepokalanów – Licheń w dn. 26 – 27 kwiecień powinny potwierdzić swój wyjazd uiszczając należną opłatę za przejazd.

4. Dzisiejsza Niedziela Miłosierdzia to także patronalne święto Caritas rozpoczynające Tydzień Miłosierdzia. To zaproszenie Zmartwychwstałego Jezusa do miłosierdzia – przebaczenia, miłości i braterskiej solidarności. W dzisiejszą niedziele we wszystkich kościołach naszej diecezji jest zbiórka ofiar do puszek Caritas na Archidiecezjalny Fundusz Charytatywny. W duchu ludzkiej solidarności ofiarę na powyższy cel – możemy złożyć do puszki przy  wychodzeniu ze świątyni. Bóg zapłać.

5. Na lekturę duchowną polecamy tygodnik NIEDZIELA, GOŚĆ NIEDZIELNY i Wiadomości Parafialne.

6. Życzymy pięknych przeżyć duchowych w to wielkie Święto Bożego Miłosierdzia i dobrej niedzieli.

06

KWI

2024

551

razy

czytano

9/136

bazylikazawiercie.pl

Rzymskokatolicka Parafia Pod Wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

 

42-400 Zawiercie
ul. Sienkiewicza 4

Telefon: 32 67 222 71

E-mail: kancelaria@bazylikazawiercie.pl

 

Numer rachunku bankowego parafii:
88 2030 0045 1110 0000 0177 2360

Logo serwisu.

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia