Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English

kancelaria@bazylikazawiercie.pl

32 67 222 71

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego

Ogłoszenia Duszpasterskie Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego

Rozmiar tekstu

A

A

A

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA  - 31 MARCA 2024 r.

 

Wraz z naszymi księżmi pragnę złożyć Wam serdeczne życzenia świąteczne. Pan Zmartwychwstał prawdziwie! Niech Święta Wielkiej Nocy skierują naszwzrok na Tego, który pokonał śmierć i ma moc przemienić nasze życie. Niech osobista relacja z Nim odświeża nasze spojrzenie, abyśmy rozpoznawali Go w codzienności i szli za Jego wskazaniami. Życzymy błogosławieństwa Jezusa Zmartwychwstałego, wszelkiego dobra i szczęśliwych Świąt Wielkanocnych.

1. Jutro Drugi Dzień Świąt Wielkanocnych – niedzielny porządek Mszy św. Ponieważ dni w oktawie Wielkanocy są jak jeden świąteczny dzień przypominamy, że najbliższy piątek 5 kwietnia nie przyjmuje postu. Przypada pierwszy piątek miesiąca – odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8 30 rano. W nadchodzącą sobotę 6 kwietnia o godz. 6 30 wyjazd autokarem do Wielunia na powitanie i rozpoczęcie peregrynacji Ikony Matki Bożej Częstochowskiej w naszej archidiecezji.( może dobrze byłoby zabrać ze sobą składany taborecik do siedzenia)

2. Dziękuję naszym księżom za gorliwą posługę w tym czasie paschalnym, i wszystkim którzy pomagali w minionych tygodniach zwłaszcza w wykonaniu pięknej Ciemnicy i Bożego Grobu.

3. W okresie Wielkanocnym w każdy piątek o godz. 17:15 zapraszamy na DROGĘ ŚWIATŁA – wielkanocne nabożeństwo wzorowane na Drodze Krzyżowej.

4. Przyszła niedziela to Święto Miłosierdzia Bożego – codziennie po Mszy św. porannej i kwadrans przed Mszą św. wieczorną w Kaplicy Wieczystej Adoracji odprawiamy Nowennę przed Świętem Bożego Miłosierdzia.

5. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane w tym świątecznym czasie – przeznaczone zwłaszcza na ratowanie i na generalny remont północnej wieży naszej Bazyliki, która jest mocno zniszczona dużym zębem czasu – ponad 125 lat – gołym okiem widać pęknięcia, ubytki cegły, w górnej części elementów kamienia. Wieża wymaga natychmiastowego remontu, który rozpocznie się zaraz po Świętach, gdy do całkowitej wysokości będzie ustawione rusztowanie - mocno wierzę, że z Bożym  Błogosławieństwem i wspólnymi siłami DAMY RADĘ. Niech Pan Jezus Zmartwychwstały Wam wynagradza swoim błogosławieństwem każdy dobry czyn dokonany z miłości do naszej ukochanej Bazyliki, która jest Matką Kościołów Zawiercia.

6. Na lekturę duchowną polecamy świąteczne numery tygodników Niedziela, Gość Niedzielny oraz nasze Wiadomości Parafialne. Jeszcze raz życzymy Wam wielu łask od Zmartwychwstałego Chrystusa, jednocześnie zapewniając o naszej codziennej modlitwie za Was.

31

MAR

2024

340

razy

czytano

10/136

bazylikazawiercie.pl

Rzymskokatolicka Parafia Pod Wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

 

42-400 Zawiercie
ul. Sienkiewicza 4

Telefon: 32 67 222 71

E-mail: kancelaria@bazylikazawiercie.pl

 

Numer rachunku bankowego parafii:
88 2030 0045 1110 0000 0177 2360

Logo serwisu.

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia