Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English

kancelaria@bazylikazawiercie.pl

32 67 222 71

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie na I Niedzielę Wielkiego Postu

Ogłoszenia Duszpasterskie na I Niedzielę Wielkiego Postu

Rozmiar tekstu

A

A

A

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 18 LUTEGO 2024 r.

1. Dzisiaj po mszy św. o godz. 12 00 – spotkanie duszpasterskie z rodzicami dzieci klas trzecich. Spotkania dla młodzieży przygotowujące się do Sakramentu Bierzmowania o godz. 18 45: klasy VI i VII – poniedziałek; klasy VIII – środa. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem o godz. 17 30; Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17:15. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu składamy w Wielkim Poście do puszki przy krzyżu wielkopostnym.

2. Uroczystość Pierwszej Komunii św. będzie o godz. 12 00 - dla dzieci ze szkół 2 i 6 - w niedzielę 19 maja, dla dzieci ze szkół nr 1 i 4 – w niedzielę 26 maja; Rocznica Pierwszej Komunii św. dla dzieci z klas czwartych w niedzielę 12 maja o godz. 10 30. Uroczystość Bierzmowania 29 czerwca. Kochani – prosimy, aby młodzież poszczególnych grup przygotowujących się do tego sakramentu uczestniczyła w niedzielnej mszy św. o godz. 9:00 lub w innej mszy św. i prośba, aby młodzież prowadziła kontrolki, które były rozdane na początku roku szkolnego, podobnie i dzieci uczestniczą we mszy św w niedzielę o godz. 12:00 lub w innej mszy św. także prowadząc kontrolki. Pamiętajmy Kochani Rodzice – róbmy wszystko, aby naszym dzieciom i młodzieży przekazać najcenniejszy skarb Wiary Świętej. Pozwólcie dopowiem – dosyć trudno wyobrazić sobie sytuację, że dziecka nie ma nigdy na mszy św. w kościele – przez pół roku, a może i więcej i potem nagle chcemy, aby poszło do Pierwszej Komunii św. czy do Bierzmowania. Obecność w każdą niedzielę na mszy św. jest tu kluczowa – bo na tym etapie jest to przygotowanie młodego człowieka do Mszy św, do Komunii św, do Spowiedzi, do Bierzmowania – sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Wy Rodzice Drodzy dawajcie w tym względzie dobry przykład Waszym dzieciom, bo to Wy jesteście pierwszymi kapłanami dla Waszych dzieci, jak uczy nas Kościół – Rodzice jesteście pierwszymi zwiastunami wiary dla swoich dzieci.

3. Pod chórem możemy oglądać piękną wystawę pt: „ŚWIĘTY MAKSYMILIAN MARIA KOLBE I JEGO DZIEŁA” – polecajmy tą wystawę naszym dzieciom, wnukom, znajomym i przyjaciołom.

4. Polecamy tygodnik katolicki Niedziela i Gość Niedzielny oraz Wiadomości Parafialne.

5. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w dzisiejszą trzecią niedzielę miesiąca – na opłacenie raty za odnowiony Ołtarz Najświętszego Serca Pana Jezusa. Miejmy Kochani ogromną satysfakcję, bo na przestrzeni ostatnich kilku lat, udało nam się zgodnie ze sztuką konserwatorską odnowić również Ołtarz Św. Józefa i wykonać w stylu neogotyckim przepiękny Ołtarz Matki Bożej Częstochowskiej. To wspaniałe dziedzictwo po naszych praojcach można powiedzieć: zachowujemy, ubogacamy i takie chcemy przekazać następnym pokoleniom. Niech te przepiękne Ołtarze przybliżają ludzi – przechodzących przez naszą zawierciańską ziemię i przez naszą ukochaną Bazylikę – niech przybliżają do Pana Boga.

6. Wszystkim życzymy rodzinnego odpoczynku i Bożego błogosławieństwa na nadchodzący tydzień.

17

LUT

2024

483

razy

czytano

10/128

bazylikazawiercie.pl

Rzymskokatolicka Parafia Pod Wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

 

42-400 Zawiercie
ul. Sienkiewicza 4

Telefon: 32 67 222 71

E-mail: kancelaria@bazylikazawiercie.pl

 

Numer rachunku bankowego parafii:
88 2030 0045 1110 0000 0177 2360

Logo serwisu.

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia