Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English

kancelaria@bazylikazawiercie.pl

32 67 222 71

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie na VI Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia Duszpasterskie na VI Niedzielę Zwykłą

Rozmiar tekstu

A

A

A

VI NIEDZIELA ZWYKŁA - 11 LUTEGO 2024 r.

rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu

1. Przed nami Wielki Post, czas pracy nad sobą, nawrócenia i przygotowania do Wielkanocy. Zaczynamy ten święty czas Środą Popielcową. W naszej bazylice msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7:00; 9:00 i 18:00. Koniecznie bądźmy w tym dniu na Eucharystii, żeby od tego pokutnego gestu zacząć Wielki  Post. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, nie tylko co do jakości, ale też co do ilości spożywanych posiłków. W Wielkim Poście zapraszamy na Nabożeństwa Pasyjne o Męce Pańskiej: DROGA KRZYŻOWA w piątek o godz. 17:15; Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17:30; rekolekcje wielkopostne będą od piątej niedzieli Wielkiego Postu. W Środę Popielcową i w piątki po nabożeństwie Drogi Krzyżowej będą zbierane ofiary, także za tydzień w trzecią niedzielę miesiąca - ofiary zwłaszcza w formie Daru Serca będą przeznaczone na opłacenie rat za odnowiony w minionych miesiącach w pracowni konserwatorskiej w Katowicach - Ołtarz Najświętszego Serca Pana Jezusa. Te ofiary także na ogrzewanie bazyliki, które dość znacznie w minionym czasie podrożało. Chciejmy Kochani wszyscy w tym partycypować. W ŚRODĘ POPIELCOWĄ 14 lutego br. - zgodnie z wystosowanym apelem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski będzie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek celem wsparcia wyczerpanej wojną Ukrainy ze szczególnym uwzględnieniem kobiet i dzieci. 

2. W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 12 00 – poświęcenie świec dzieciom klas trzecich, natomiast po mszy św. - spotkanie z ich rodzicami. Spotkanie Wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej w środę o godz. 16 30.

3. Pod chórem możemy oglądać bardzo bogatą wystawę pt: „ŚWIĘTY MAKSYMILIAN MARIA KOLBE I JEGO DZIEŁA” Wystawa była wykonana z okazji 75 rocznicy męczeńskiej śmierci w obozie w Oświęcimiu św. Maksymiliana. Warto znaleźć chwilę czasu przed lub po mszy św., by bliżej zaznajomić się z postacią tego WIELKIEGO POLAKA – polecajmy tą wystawę naszym dzieciom, wnukom, znajomym i przyjaciołom.

4. W dniach 26 – 27 kwietnia (piątek – sobota) organizujemy autokarową pielgrzymkę: Warszawa – zwiedzanie z przewodnikiem, Niepokalanów – miejsce posługi św. Maksymiliana – Sanktuarium Maryjne w Licheniu. Zapisy przyjmujemy w najbliższych dniach ponieważ musimy zarezerwować odpowiednią ilość miejsc noclegowych w Licheniu. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania. Polecamy tygodnik katolicki Niedziela i Gość Niedzielny oraz Wiadomości Parafialne.

5. W ramach Światowego Dnia Chorego w dzisiejszą niedzielę w kościołach naszej diecezji jest przeprowadzana zbiórka ofiar do puszek. Pieniądze ofiarodawców będą przeznaczone na domy z niepełnosprawnymi sierotami społecznymi, inicjowanych przez katolicki ruch dobroczynny BETEL – na powyższy cel możemy złożyć ofiary do puszki przy wychodzeniu z kościoła – Bóg zapłać. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

10

LUT

2024

770

razy

czytano

11/128

bazylikazawiercie.pl

Rzymskokatolicka Parafia Pod Wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

 

42-400 Zawiercie
ul. Sienkiewicza 4

Telefon: 32 67 222 71

E-mail: kancelaria@bazylikazawiercie.pl

 

Numer rachunku bankowego parafii:
88 2030 0045 1110 0000 0177 2360

Logo serwisu.

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia