Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English

kancelaria@bazylikazawiercie.pl

32 67 222 71

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie na XXVIII Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia Duszpasterskie na XXVIII Niedzielę Zwykłą

Rozmiar tekstu

A

A

A

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 15 PAŹDZIERNIKA 2023 r.

- po mszy św. o godz. 12 00 spotkanie duszpasterskie z rodzicami dzieci klas trzecich przygotowujących się do Pierwszej Komunii św.

1.Obchodzimy dziś Dzień Papieski. We wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce prowadzona jest dziś kwesta na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Ofiary na ten piękny cel – stypendia dla uzdolnionej, ubogiej młodzieży, możemy złożyć do puszki przy wychodzeniu ze świątyni naszym wolontariuszom. Także dziś młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży zaprasza tradycyjnie na tzw. papieskie kremówki – ewentualny dochód jest przeznaczony na duszpasterstwo dzieci i młodzieży naszej parafii.

2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy w Polsce i na całym świecie DZIEŃ DZIECKA UTRACONEGO. Zapraszamy do wspólnej modlitwy rodziców, których boleśnie dotknęła strata dziecka, czy to przed czy po przyjściu na świat, oraz ich bliskich i tych, którzy pragną się modlić w intencji rodzin dotkniętych stratą dzieci. O godz. 17:15 – będzie modlitwa różańcowa w intencji rodziców po stracie; o godz. 18:00 – msza św., którą zakończymy adoracją, podczas której każdy rodzic będzie mógł zapalić przy ołtarzu światełko pamięci symbolizujące jego utracone Dziecko.

3. Podziękowanie za złożone dziś w trzecią niedzielę miesiąca ofiary zwłaszcza jako DAR SERCA - przeznaczone na fundusz remontowy – na prace prowadzone przed Bazyliką.

4. W środę – św. Łukasza – patrona służby zdrowia, w piątek - wspomnienie liturgiczne św. Jana Kantego – patrona profesorów i studentów.

5. Zbliżamy się do Uroczystości Wszystkich Świętych i wspomnienia wszystkich wiernych zmarłych. Pamiętajmy i o porządkowaniu grobów naszych bliskich, ale też o modlitwie w ich intencji, mszach św., przyjmowaniu Komunii św., a także zyskiwaniu dla nich odpustów. Zgodnie z tradycją przyjmujemy na wypominki jednorazowe, oktawalne, roczne i półroczne. Wypominki można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

6. Na lekturę duchowną polecamy tygodnik katolicki Niedziela, Gość Niedzielny i nasze Wiadomości Parafialne, można też nabyć duży ścienny kalendarz na rok przyszły.

7. Wszystkim, życzymy Bożego błogosławieństwa i dobrego tygodnia.

14

PAŹ

2023

436

razy

czytano

50/139

bazylikazawiercie.pl

Rzymskokatolicka Parafia Pod Wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

 

42-400 Zawiercie
ul. Sienkiewicza 4

Telefon: 32 67 222 71

E-mail: kancelaria@bazylikazawiercie.pl

 

Numer rachunku bankowego parafii:
88 2030 0045 1110 0000 0177 2360

Logo serwisu.

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia