Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English

janniziolek@poczta.onet.pl

32 67 222 71

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie na XXVII Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia Duszpasterskie na XXVII Niedzielę Zwykłą

Rozmiar tekstu

A

A

A

XXVII Niedziela Zwykła 8 października 2023r .

1. Za tydzień w niedzielę będziemy obchodzić  Dzień Papieski – prowadzona będzie kwesta na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia czyli na stypendia dla uzdolnionej, ubogiej młodzieży. Nasza młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przygotuje tradycyjnie tzw. papieskie kremówki – ewentualny dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na duszpasterstwo dzieci i młodzieży naszej parafii.

2. W środę o godz. 16 30 – spotkanie Rycerstwa Niepokalanej, w piątek jest Dzień Fatimski – Nabożeństwo Fatimskie rozpoczniemy o godz. 17:15 procesją różańcową, następnie msza św. o godz. 18:00.

3. W nadchodzącą niedzielę 15 października w Polsce i na całym świecie obchodzimy DZIEŃ DZIECKA UTRACONEGO. W tym dniu zapraszamy do wspólnej modlitwy rodziców, których boleśnie dotknęła strata dziecka, czy to przed czy po przyjściu na świat w wyniku choroby, poronienia, przedwczesnego porodu, wypadku czy aborcji oraz ich bliskich i tych, którzy pragną się modlić w intencji rodzin dotkniętych stratą dzieci. Ten czas jest okazją do modlitwy za osieroconych rodziców, szansą na oddanie Bogu swojego cierpienia. O godz. 17:15 – będzie modlitwa różańcowa w intencji rodziców po stracie; o godz. 18:00 – msza św., którą zakończymy adoracją, podczas której każdy rodzic będzie mógł zapalić przy ołtarzu światełko pamięci symbolizujące jego utracone Dziecko.

4. Przygotowujemy się do Uroczystości Wszystkich Świętych. Z okazji wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych możemy zamawiać wypominki jednorazowe, oktawalne, półroczne i roczne – modlitwa za zmarłych we wszystkie niedziele roku – ofiara - jak wysokość stypendium mszalnego. Moi Drodzy – tak jak pamiętamy za życia o naszych bliskich: rodzicach, dziadkach, o mężu, żonie i przy okazji rocznic, urodzin, imienin składamy im życzenia, symboliczny prezent, czy kwiaty, tak też chciejmy pamiętać o nich także i wtedy, gdy ich już nie ma pośród nas, są już po drugiej stronie t.j. nasz święty i religijny obowiązek. Chciejmy im także każdego roku składać duchowe prezenty: zamówić Msze św. z racji rocznicy śmierci, z racji imienin, czy jak wyżej wspomniałem – zamówić wypominki. Jeśli my pamiętamy o naszych przodkach – za nich się modlimy - o ich szczęście wieczne, w tym duchu wychowujemy dzieci – bądźmy pewni, że i one kiedyś będą o nas pamiętać – kartki na wypominki są wyłożone na stoliku za ławkami, można je zabrać.

5. Zachęcamy do lektury tygodnika katolickiego Niedziela, Gość Niedzielny i nasze Wiadomości Parafialne; można też nabyć piękny ścienny kalendarz na rok przyszły z Wydawnictwa Gościa Niedzielnego – cena 15 zł.

6. Mamy już przywieziony wszystek materiał na prace przed bazyliką: granitowe schody blokowe, granitową posadzkę – prace montażowe rozpoczną się w nadchodzących dniach. W przyszłą trzecią niedzielę miesiąca ofiary i Dar Serca będą przeznaczone na powyższy cel. Serdeczne Bóg zapłać, że tą kosztowną inwestycję w miarę możliwości, życzliwości i uczciwości systematycznie wspieracie. Tak dzisiaj realizuje się troska o naszą ukochaną świątynię.

7. W sobotę przypada Dzień Edukacji Narodowej. Z tej racji wszystkim Nauczycielom, Pedagogom i Pracownikom Oświaty wyrażamy wdzięczność za trud przekazywania wiedzy i wychowania młodego pokolenia. Życzymy błogosławieństwa Bożego, zdrowia i cierpliwej miłości wobec uczniów.

07

PAŹ

2023

479

razy

czytano

56/144

bazylikazawiercie.pl

Rzymskokatolicka Parafia Pod Wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

 

42-400 Zawiercie
ul. Sienkiewicza 4

Telefon: 32 67 222 71

E-mail:  janniziolek@poczta.onet.pl

 

Numer rachunku bankowego parafii:
88 2030 0045 1110 0000 0177 2360

Logo serwisu.

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia