Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English

janniziolek@poczta.onet.pl

32 67 222 71

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie na XVIII Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia Duszpasterskie na XVIII Niedzielę Zwykłą

Rozmiar tekstu

A

A

A

XVIII Niedziela Zwykła 6 sierpnia 2023r. ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

1. W przyszłym roku w kwietniu rozpocznie się peregrynacja Kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej we wszystkich parafiach naszej archidiecezji. Trwa nowenna miesięcy czuwań parafii poszczególnych dekanatów na Jasnej Górze z 11 na 12 każdego miesiąca. Parafie naszego dekanatu będą miały takie czuwanie 11 grudnia. W ramach duchowego przygotowania do Nawiedzenia jesteśmy zaproszeni na wielką diecezjalną procesję Maryjną z Archikatedry na Jasną Górę 25 sierpnia na godz. 17 00 w Wigilię Uroczystości Matki Bożej Częstochowskiej. Do naszej parafii przybędzie Obraz Matki Bożej 12 października 2024r. - wcześniej w ramach duchowego przygotowania będą Misje św. Organizujemy wyjazd autokarem na Procesję Maryjną z archikatedry na Jasną Górę 25 sierpnia, po procesji będzie msza św. na Jasnogórskim Szczycie za naszą archidiecezję – zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Bardzo zachęcamy także i osoby starsze, które nie mogą pieszo pielgrzymować, czy wyjeżdżać na kilkudniowe pielgrzymki.

2. Przyjmujemy zgłoszenia na trzydniową pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę, na Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej na 26 sierpnia - zapraszamy szczególnie młodych..

3. Polecamy na lekturę duchowną tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny.

4. W środę w godzinach południowych będziemy gościć w naszej parafii ok. 200 osobową pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę z Andrychowa. Dla kadry ok. 30 osób duchownych i świeckich przygotujemy obiad, także dla wszystkich pielgrzymów będzie poczęstunek. Gdyby ktoś z Państwa chciał poczęstować pielgrzymów ciastem, owocami to zapraszamy – można przynieść wcześniej.

5. Po uzyskaniu zezwolenia Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków – w minionym tygodniu zostały zdemontowane figury św. Ap. Piotra i Pawła sprzed Bazyliki i są poddane w pracowni konserwatorskiej w Częstochowie generalnemu odnowieniu (były bardzo zniszczone zębem czasu). Czeka nas też generalny remont północnej wieży Bazyliki, wszak jest ona w katastrofalnym stanie. Mamy też trochę dobrych wiadomości, ale o nich bardziej szczegółowo powiemy za tydzień. Przy okazji dziękujemy Wam wszystkim, którzy te kosztowne prace wspieracie.

6. Życząc dobrego tygodnia – na nadchodzący tydzień pracy i odpoczynku przyjmijmy błogosławieństwo.

05

SIE

2023

514

razy

czytano

66/144

bazylikazawiercie.pl

Rzymskokatolicka Parafia Pod Wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

 

42-400 Zawiercie
ul. Sienkiewicza 4

Telefon: 32 67 222 71

E-mail:  janniziolek@poczta.onet.pl

 

Numer rachunku bankowego parafii:
88 2030 0045 1110 0000 0177 2360

Logo serwisu.

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia