Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English

janniziolek@poczta.onet.pl

32 67 222 71

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie na XVII Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia Duszpasterskie na XVII Niedzielę Zwykłą

Rozmiar tekstu

A

A

A

XVII Niedziela Zwykła 30 lipca 2023r.
- niedzielę dzisiejszą przeżywamy w blaskach rozpoczynających się w Lizbonie Światowych Dni Młodzieży pod przewodnictwem Papieża Franciszka.

1. Przypada we wtorek Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego – pamiętajmy w modlitwie za poległych w obronie Ojczyzny; o jedność w narodzie; o mądrość i zgodę dla rządzących.

2. Tydzień w liturgii: piątek – św. Jana Vianneya patrona proboszczów. Intencje modlitewne na miesiąc sierpień dla Wspólnoty Żywego Różańca są wyłożone na Ołtarzu św. Józefa – można sobie zabrać. W tym tygodniu w pierwszy czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne – adoracja w Kaplicy do godz. 21:00 zakończona błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem i Apelem Jasnogórskim; pierwszy piątek miesiąca.

3. Przyjmujemy zgłoszenia na trzydniową pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę, na Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej na 26 sierpnia – informacje szczegółowe są zawarte w gablotach ogłoszeniowych - zapraszamy szczególnie młodych. Wyjazd do Kalwarii Zebrzydowskiej na pełny obchód Dróżek Męki Pana Jezusa - we wtorek o godz. 7:00 rano spod Bazyliki – mamy jeszcze kilka wolnych miejsc - zapraszamy.

4. Na lekturę duchowną polecamy tygodnik katolicki „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. W minioną niedzielę z racji patrona kierowców było poświęcenie samochodów, gdyby były jeszcze osoby pragnące, by im poświęcić samochód – jest taka możliwość – trzeba po mszy św. podjechać na parking przed plebanią.

5. W duchowej łączności z pielgrzymami, którzy w tych dniach sierpnia z odległych zakątków naszej Ojczyzny zmierzają pieszo na Jasną Górę – wszystkim parafianom i drogim gościom nawiedzającym dziś naszą Bazylikę życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa. W sierpniu miesiącu ważnych rocznic patriotycznych i świąt maryjnych zachęcamy do zachowania abstynencji od alkoholu. Wspominając ważne wydarzenia patriotyczne – we wtorek 79 – rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego – polecając Bogu w naszych modlitwach poległych i pomordowanych za Ojczyznę – otoczmy modlitwą naszą umiłowaną Ojczyznę: „Boże coś Polskę”.

29

LIP

2023

488

razy

czytano

67/144

bazylikazawiercie.pl

Rzymskokatolicka Parafia Pod Wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

 

42-400 Zawiercie
ul. Sienkiewicza 4

Telefon: 32 67 222 71

E-mail:  janniziolek@poczta.onet.pl

 

Numer rachunku bankowego parafii:
88 2030 0045 1110 0000 0177 2360

Logo serwisu.

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia