Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English

kancelaria@bazylikazawiercie.pl

32 67 222 71

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie na XIII Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia Duszpasterskie na XIII Niedzielę Zwykłą

Rozmiar tekstu

A

A

A

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA 2 lipca 2023r.

1. W naszej wspólnocie parafialnej bardzo serdecznie witamy nowego wikariusza Ks. Sebastiana Wożniaka. Ks. Sebastian jest nowo – wyświęconym księdzem – pochodzi z parafii Gorzkowice. Życzymy Ci Drogi Księże, abyś w naszej parafii czuł się jak w rodzinie, abyś miał dużo młodzieńczo – kapłańskiego zapału. Niech Pan Jezus Ci błogosławi.

2. W czasie wakacji kancelaria parafialna jest czynna przed południem w godzinach od 9:00 do 10:30, po południu od godz. 16:30 do 17:30. Intencje modlitwy Żywego Różańca na miesiąc lipiec są wyłożone na ołtarzu św. Józefa.

3. Kalendarz liturgiczny na nadchodzący tydzień wspomina: czwartek – bł. Mari Teresy Ledóchowskiej – patronki dzieł misyjnych w Polsce; pierwszy czwartek - do godz. 21 00 w Bazylice adoracja Najświętszego Sakramentu, pierwszy piątek miesiąca .

4. Tegoroczna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę będzie trwała trzy dni 23, 24 i 25 sierpnia – plan pieszego pielgrzymowania jest wywieszony w gablotach ogłoszeniowych – zapisy na pieszą pielgrzymkę do 14 sierpnia. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc na jednodniową pielgrzymkę autokarową w dniu 10 lipca (poniedziałek) Św. Krzyż, Sanktuarium Maryjne w Kałkowie i Opactwo Cystersów w Wąchocku – osoby wpisane na wyjazd powinny w tym tygodniu potwierdzić swój udział w pielgrzymce uiszczając należną opłatę za przejazd - zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

5. W dzisiejszą niedziele jest zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Stolicy Apostolskiej (świętopietrze) – ofiarę na powyższy cel możemy złożyć do puszki przy wychodzeniu ze świątyni – składam serdeczne Bóg zapłać.

6. Na lekturę duchowną polecamy tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny. Życząc wszystkim błogosławieństwa na nadchodzący tydzień, życzymy także dobrej niedzieli.

30

CZE

2023

663

razy

czytano

15/87

bazylikazawiercie.pl

Rzymskokatolicka Parafia Pod Wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

 

42-400 Zawiercie
ul. Sienkiewicza 4

Telefon: 32 67 222 71

E-mail: kancelaria@bazylikazawiercie.pl

 

Numer rachunku bankowego parafii:
88 2030 0045 1110 0000 0177 2360

Logo serwisu.

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia