Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English

kancelaria@bazylikazawiercie.pl

32 67 222 71

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie na XII Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia Duszpasterskie na XII Niedzielę Zwykłą

Rozmiar tekstu

A

A

A

XII NIEDZIELA ZWYKŁA 25 czerwca 2023r.

 

1. W czwartekUroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła – dzień Odpustu w naszej parafii. Msze św. przed południem o godz. 7:00, 9:00. W tym dniu przypada wizytacja kanoniczna naszej parafii przez Arcybiskupa dra Wacława Depo Metropolitę Częstochowskiego:

Godz. 12:00 - Spotkanie z kapłanami na plebani

Godz. 12:45 -  Spotkanie z grupami parafialnymi

Godz. 13:45 – Wizyta w Kancelarii Parafialnej; podpisanie Ksiąg

Godz. 15:00 – Nawiedzenie Cmentarza Parafialnego – Koronka do Miłosierdzia Bożego w Kaplicy na cmentarzu, modlitwy za zmarłych; przejście pod pomnik pierwszego proboszcza naszej parafii ks Franciszka Zientary.. Kto może zapraszamy do kaplicy na cmentarzu na wspólne modlitwy za naszych zmarłych.

Godz. 16:00 – Sesja Kapituły Zawierciańsko – Żareckiej

Godz. 18:00 – Suma Odpustowa św. Ap. Piotra i Pawła: bierzmowanie i poświęcenie nowego Ołtarza Matki Bożej Częstochowskiej, który jest naszym prezentem dla Bazyliki na jubileusz 120 lecia naszej parafii. Przy okazji z serca dziękuję Wam wszystkim, którzy na ten Ołtarz składacie ofiary. Niechaj Maryja Częstochowska otacza nas i nasze rodziny i naszą parafię swoją opieką. Po mszy św. - Sumie Odpustowej pójdziemy w procesji za Jezusem wokół Bazyliki. W tym dniu każdy, kto odwiedzi naszą Bazylikę i spełni zwyczajne warunki może uzyskać odpust zupełny. Proszę też o przygotowanie asysty procesyjnej. Intencje modlitwy różańcowej na miesiąc lipiec są wyłożone na ołtarzu Św. Józefa.

2. Próba dla młodzieży przed Bierzmowaniem, w poniedziałek o godz. 18:40; spowiedź kandydatów do Bierzmowania, rodziców i świadków w środę o godz. 19:00.

3. W sobotę 1 lipca rozpoczyna się ośmiodniowa pielgrzymka samolotowa do Fatimy i Santiago de Compostella, program wyjazdu został przekazany pielgrzymom. Opiekunami duchowymi pielgrzymów będą ks. Adam i ks. Mateusz. Kochani Pielgrzymi – życząc Wam szczęśliwych dni pielgrzymowania - polecamy się Waszej modlitewnej pamięci. W poniedziałek 10 lipca organizujemy jednodniową pielgrzymkę autokarową: Święty Krzyż, Sanktuarium Maryjne w Kałkowie i Opactwo Cystersów w Wąchocku – zapisy w nadchodzących dniach. Tegoroczna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę będzie trwała trzy dni 23, 24 i 25 – plan pieszego pielgrzymowania przedstawimy w najbliższym czasie.

4. W czasie wakacji kancelaria parafialna będzie czynna przed południem w godz. od 9:00 do 10:30, po południu od  godz. 16:30 do 17:30. 

5. Na lekturę duchowną polecamy tygodniki Niedziela i Gość Niedzielnyoraz nasze Wiadomości Parafialne.

6. W ramach zmian w naszej archidiecezji – ks. Adam przechodzi do parafii św. Zygmunta w Częstochowie. Ks. Adamowi dziękujemy za piękną pracę w naszej parafii, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. Wraz z księdzem Mateuszem i ks. Kazimierzem i wszystkimi tu zgromadzonymi, dziękujemy Ci księże Adamie za piękne kazania, Twoją życzliwość do każdego spotkanego człowieka, za tworzenie autentycznej wspólnoty kapłańskiej. Kilka lat temu kiedy przejmowałem naszą parafie jako proboszcz biskup Andrzej Przybylski powiedział o ks. Adamie: „ks. Adam to jest taki ksiądz, który zanim ty pomyślisz, on to już zrobi” – bardzo Ci księże Adasiu dziękujemy i  i życzymy Bożego błogosławieństwa na nowej placówce duszpasterskiej.

7. Rozpoczął się okres wakacji i urlopów. Zechciejmy zapamiętać, że nie ma urlopu od Boga i od obowiązków wobec Niego. Zadbajmy więc o to, aby więcej czasu poświęcać Bogu i ludziom. Nie zapomnijmy o codziennym pacierzu, o Mszy św. niedzielnej i świątecznej, oraz o obowiązku dawania świadectwa naszej wiary. Naszym dzieciom i młodzieży życzymy pięknych wakacji, spędzonych w przyjaźni z Bogiem i ludźmi.

25

CZE

2023

906

razy

czytano

68/139

bazylikazawiercie.pl

Rzymskokatolicka Parafia Pod Wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

 

42-400 Zawiercie
ul. Sienkiewicza 4

Telefon: 32 67 222 71

E-mail: kancelaria@bazylikazawiercie.pl

 

Numer rachunku bankowego parafii:
88 2030 0045 1110 0000 0177 2360

Logo serwisu.

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia