Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English

kancelaria@bazylikazawiercie.pl

32 67 222 71

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie na III Niedzielę Adwentu 11 grudnia 2022

Ogłoszenia Duszpasterskie na III Niedzielę Adwentu 11 grudnia 2022

Rozmiar tekstu

A

A

A

Trzecia Niedziela Adwentu–11.12.2022

1. Dzisiejsza trzecia niedziela adwentu nazywa się niedzielą „gaudete” czyli niedzielą radości. Liturgia nas zachęca: „Radujcie się zawsze w Panu, jeszcze raz powtarzam: Radujcie się!” A następnie podaje zasadnicze racje tej głębokiej radości: „bo Pan jest blisko”. W ten dzień zamiast typowego dla Adwentu fioletu pojawia się kolor różowy; kapłan zakłada różowy ornat. Taki kolor można nieraz dostrzec na niebie podczas wschodu słońca. Symbolizuje on Chrystusa, czyli Wschodzące Słonce. Od piątku codziennie na Mszy św. porannej odprawiamy nowennę do Dzieciątka Jezus – przed Uroczystością Bożego Narodzenia.

2.Za tydzień – w niedzielę – rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe, które zakończą się we wtorek dniem spowiedzi. Program rekolekcji znajduje się w naszych Wiadomościach Parafialnych.

3. Na wiosnę w dniach 24 kwietnia do 4 maja organizujemy samolotową pielgrzymkę do Sanktuariów Francji. W planie m.in.: Paryż, Lourdes, La Salette, Carcasssone, Paraey Le Monial i inne. Program pielgrzymki jest na stronie internetowej naszej parafii, w gablotach ogłoszeniowych i w zakrystii. Zapisy w nadchodzących tygodniach. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

4. W przyszłą trzecią niedzielę miesiąca wszystkie ofiary, które składamy zwłaszcza Dar Serca przeznaczone są na opłacenie prac wykonanych w mijającym roku przed bazyliką oraz na ogrzewanie naszej świątyni.

5. W nadchodzącym tygodniu kontynuujemy wizytę duszpasterską – kolędę według wcześniej podanego programu, który znajdziemy w gablotach ogłoszeniowych, a także na stronie naszej parafii.

6. Planujemy wyjazd dla dzieci i młodzieży z naszej parafii na „Ferie z Bogiem” do Zakopanego w terminie od 16 do 21stycznia 2023 roku. Prosimy o zwrot wypełnionych kart uczestników do ks. Adama. Z tej racji dzieci z naszej parafialnej scholki przygotowały wraz ze swoimi rodzicami domowe, pięknie zdobione pierniki oraz sianko na stół wigilijny. Wychodząc po Mszy św. z Bazyliki możemy nabyć pierniki i sianko za dobrowolną ofiarę, która będzie przeznaczona jako wsparcie na zimowy wyjazd dzieci i młodzieży do Zakopanego

7. Wychodząc z kościoła możemy nabyć świece wigilijne; poświęcone opłatki u pana kościelnego, u pana organisty w kancelarii; polecamy także tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny, Wiadomości Parafialne.

8. Życzymy dobrego tygodnia, a wszystkim solenizantom Bożego błogosławieństwa.

10

GRU

2022

1029

razy

czytano

101/136

bazylikazawiercie.pl

Rzymskokatolicka Parafia Pod Wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

 

42-400 Zawiercie
ul. Sienkiewicza 4

Telefon: 32 67 222 71

E-mail: kancelaria@bazylikazawiercie.pl

 

Numer rachunku bankowego parafii:
88 2030 0045 1110 0000 0177 2360

Logo serwisu.

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia