Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English

kancelaria@bazylikazawiercie.pl

32 67 222 71

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie na IV Niedzielę Adwentu 18 grudnia 2022

Ogłoszenia Duszpasterskie na IV Niedzielę Adwentu 18 grudnia 2022

Rozmiar tekstu

A

A

A

IV Niedziela Adwentu 18 grudnia 2022r.

1.Przeżywamy rekolekcje adwentowe przygotowujące nas na Święta Bożego Narodzenia. W poniedziałek i wtorek msza św. z nauką dla wszystkich o godz. 7:00, 9:00 i 18:00. Dzieci z rodzicami przychodzą na roraty jutro i we wtorek na godz. 16:30. Jutro na godz. 19:00 na swoją naukę rekolekcyjną gromadzi się młodzież wszystkich poziomów przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania i młodzież starsza. We wtorek odwiedzimy chorych, których nie odwiedzamy z racji pierwszych piątków od godz. 10:30 – chorych zgłaszamy w zakrystii lub telefonicznie. Spowiedź we wtorek od godz. 7:30 rano i po południu od godz. 17:00. Program rekolekcji jest wydrukowany – można zabrać ze stolika pod chórem, natomiast plan poświątecznej wizyty duszpasterskiej – kolędy jest w Wiadomościach parafialnych, w gablotach ogłoszeniowych i na stronie internetowej naszej parafii.

2. Podziękowanie za ofiary zwłaszcza DAR SERCA na liczne prace wykonane w mijającym roku wokół Bazyliki i na ogrzewanie naszej świątyni.  Bardzo zachęcam Kochani – byśmy wyrobili w sobie taki piękny zwyczaj, aby po błogosławieństwie nie wychodzić natychmiast ze świątyni, ale jeszcze przez chwilę osobiście się pomodlić – ucieszyć się na nowo moją kochaną świątynią, bo Wy Drodzy Parafianie macie zasadniczy udział w odnowieniu Bazyliki i jej otoczenia. Dziękuję też rodzinom spoza naszej parafii, którzy kochają Bazylikę, lubią się tu modlić za wspieranie tych dzieł.

3. W sobotę - Wigilia Bożego Narodzenia – bardzo serdecznie zapraszamy Was wszystkich na godz. 7:00 rano na ostatnią mszę św. roratnią i na powitanie Dzieciątka Jezus. Ze względu na wieczerzę wigilijną nie będzie w sobotę wieczornej mszy św. Obchody Świąt Bożego Narodzenia zaczniemy od Pasterki o północy (kilkanaście minut wcześniej będzie wprowadzenie w misterium Bożego Narodzenia). W pierwszy i drugi dzień Świąt msze św. tak jak w każdą niedzielę – w drugi dzień Świąt o godz. 10:30 odprawimy mszę św. w  intencji rodzin naszej parafii, będzie też odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i specjalne modlitwy w intencji rodzin.

4. Na lekturę duchowną polecamy tygodniki: „Niedziela” i „Gość Niedzielny” i Wiadomości Parafialne; opłatki wigilijne możemy nabywać przy wychodzeniu ze świątyni u pana kościelnego i w kancelarii u pana organisty, możemy nabywać jeszcze świece wigilijne. Dzieci z naszej parafialnej scholki przygotowały wraz ze swoimi rodzicami domowe, pięknie zdobione pierniki oraz sianko na stół wigilijny. Wychodząc po Mszy św. z Bazyliki możemy nabyć pierniki i sianko za dobrowolną ofiarę, która będzie przeznaczona jako wsparcie dla dzieci i młodzieży ich  wyjazdu podczas ferii zimowych do Zakopanego

5. Mamy jeszcze kilkanaście miejsc na samolotową pielgrzymkę w dniach 24 kwietnia do 4 maja  - Sanktuaria Francji. W planie m.in: Lourdes, La Salette, Paryż, Carcasssone, Paraey Le Monial i inne. Program pielgrzymki jest na stronie internetowej naszej parafii, w gablotach ogłoszeniowych i w zakrystii. Zapisy w nadchodzących tygodniach. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

6. Na koniec pragniemy wszystkich poprosić, abyśmy zachowali chrześcijański wymiar tych Świąt. Nie rezygnujmy z tradycji wigilijnych, rodzinnego spotkania przy stole, z odczytania Ewangelii o narodzeniu Jezusa, wspólnej modlitwy i dzielenia się opłatkiem. A w każdy ze świątecznych dni znajdźmy czas na udział we mszy św. Po południu w Boże Narodzenie bazylika będzie otwarta, abyśmy mogli nawiedzić Betlejemkę, pokłonić się Bożemu Dzieciątku. Wszystkim składamy serdeczne życzenia: Panu Organiście Dariuszowi z okazji imienin– także i wyrazy współczucia i modlitwy – w minioną środę P. Organista pochował swojego Tatę i ks. Adamowi, który obchodzi w  imieniny – w sobotę – w przeddzień w piątek o godz. 18:00 – msza św. w intencji ks. Solenizanta. Wszystkich Was wraz z Waszymi gośćmi zapraszamy do bazyliki na rekolekcje, a w nadchodzące świąteczne dni na wspólne świętowanie Bożego Narodzenia.

18

GRU

2022

925

razy

czytano

103/139

bazylikazawiercie.pl

Rzymskokatolicka Parafia Pod Wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

 

42-400 Zawiercie
ul. Sienkiewicza 4

Telefon: 32 67 222 71

E-mail: kancelaria@bazylikazawiercie.pl

 

Numer rachunku bankowego parafii:
88 2030 0045 1110 0000 0177 2360

Logo serwisu.

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia