Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English

kancelaria@bazylikazawiercie.pl

32 67 222 71

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie na II Niedzielę Adwentu 4 grudnia 2022

Ogłoszenia Duszpasterskie na II Niedzielę Adwentu 4 grudnia 2022

Rozmiar tekstu

A

A

A

Druga Niedziela Adwentu 4 grudnia 2022

- dzisiaj o godz. 17:15 – spotkanie duszpasterskie ze Wspólnotą Żywego Różańca – będzie w auli Domu Katechetycznego

 1. We czwartek w naszej parafii - Uroczystość Odpustowa ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP – msze św. o godz. 7:00, 9:00. Od 12:00 do 13:00 nabożeństwo Godzina Łaski. Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947r. we Włoszech powiedziała: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Suma Odpustowa o godz. 18:00 – na zakończenie złożymy hołd z białych kwiatów przed figurą Niepokalanej – piękne białe kwiaty należy przynieść ze sobą. Sumie Odpustowej będzie przewodniczył – ks. dr Jacek Kapuścińskie – Dyrektor Archiwum Archidiecezji Częstochowskiej.

2.Organizujemy wyjazd zimowy dla dzieci i młodzieży z naszej parafii „Ferie z Bogiem” w Zakopanem, a terminie 16-21 stycznia 2023 roku. Karty uczestników można pobrać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Zapisy do przyszłej niedzieli.

3. W nadchodzącym tygodniu kontynuujemy wizytę duszpasterską – kolędę według podanego wcześniej porządku, który możemy znaleźć na stronie internetowej naszej parafii, oraz w gablotach ogłoszeniowych.

4. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy i pomocy materialnej kościołowi na Wschodzie. Wychodząc z kościoła możemy złożyć ofiarę do puszki na pomoc dla polskich misjonarzy, oraz dla  katolików naszych rodaków żyjących w trudnych warunkach na Wschodzie, zwłaszcza na Białorusi, ogarniętej wojną Ukrainie, i w Kazachstanie.

5. Wychodząc z kościoła możemy nabyć świece na stół wigilijny za 10 i 20 zł, tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny oraz Wiadomości Parafialne i opłatki wigilijne u pana Kościelnego, opłatki możemy nabywać także codziennie w kancelarii parafialnej u pana Organisty. Ofiary złożone przy tej okazji są wyrazem naszej wdzięczności za ofiarną pracę pana Organisty i pana Kościelnego.

6. Solenizantkom i solenizantom miesiąca grudnia składamy serdeczne życzenia z pamięcią w modlitwie, życzymy wszystkim dobrego tygodnia i dobrych spotkań ze świętym Mikołajem.

04

GRU

2022

923

razy

czytano

104/136

bazylikazawiercie.pl

Rzymskokatolicka Parafia Pod Wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

 

42-400 Zawiercie
ul. Sienkiewicza 4

Telefon: 32 67 222 71

E-mail: kancelaria@bazylikazawiercie.pl

 

Numer rachunku bankowego parafii:
88 2030 0045 1110 0000 0177 2360

Logo serwisu.

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia