Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English

kancelaria@bazylikazawiercie.pl

32 67 222 71

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie na XXIII Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia Duszpasterskie na XXIII Niedzielę Zwykłą

Rozmiar tekstu

A

A

A

XXIII Niedziela Zwykła 4 września 2022r.

1. Dzisiaj o godz. 9:00 – msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla młodzieży; natomiast o godz. 12:00 – dla dzieci ze szkół podstawowych z poświęceniem przyborów szkolnych dla dzieci najmłodszych. Po mszy św. - spotkanie duszpasterskie z rodzicami dzieci klas trzecich rozpoczynających etap bliższego przygotowania do Pierwszej Komunii św. O godz. 17:15 w Bazylice spotkanie z Żywym Różańcem – zapraszamy także osoby, które chciałyby należeć do tej wspólnoty. W czwartek - liturgiczne Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

2. Spotkania duszpasterskie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania o godz. 18 45: poniedziałek grupa I i II czyli klasy VI i VII; w środę grupa III czyli klasy VIII.

3. Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny, Wiadomości Parafialne i tygodnik Niedziela – podrożał – kosztuje 10 zł. - z dodatkiem :”Bliżej życia z wiarą” .

4. W nadchodzący czwartek rozpoczynamy nowennę przed nawiedzeniem naszej parafii przez św.  Michała Archanioła w kopii cudownej figury z Gargano. Nowenna będzie odprawiana po mszy św. porannej i przed mszą św. wieczorną. To dla nas CZAS MOCY I ŁASKI, który rozpocznie się w przyszły piątek 16 września, a zakończy się w niedzielę; kazania i modlitwy będzie prowadził kapłan ze Zgromadzenia Księży Michalitów. W programie m.in. msza św. o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów, przyjęcie Szkaplerza św. Michała Archanioła, modlitwa egzorcyzmem prostym, błogosławieństwo dzieci, osób chorych i starszych, akt zawierzenia Pogromcy szatana, modlitwa o uratowanie rodzin zagrożonych rozpadem. W przygotowaniu mamy specjalną broszurę – gdzie znajdziemy wiele ciekawych informacji o istocie nawiedzenia figury św. Michała, a także program nabożeństw w czasie trzydniowego nawiedzenia – będzie ona dostępna w przyszłą niedzielę.  Bądźmy wszyscy w swoich środowiskach animatorami tego wielkiego CZASU MOCY I ŁASKI.

5.Serdeczne podziękowanie za ofiary składane przez Was Kochani na wsparcie tych wielkich prac mających na celu odnowienie zewnętrznego oblicza naszej ukochanej Bazyliki – Matki Kościołów Zawiercia. Za każdy gest życzliwości niechaj Dobry Bóg Wam wynagrodzi.

6. Niech Boże błogosławieństwo nieustannie nam towarzyszy każdego dnia w nowym roku szkolnym. Bądźmy świadkami miłości Jezusa wszędzie tam, gdzie będziemy się znajdować.

04

WRZ

2022

439

razy

czytano

102/119

bazylikazawiercie.pl

Rzymskokatolicka Parafia Pod Wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

 

42-400 Zawiercie
ul. Sienkiewicza 4

Telefon: 32 67 222 71

E-mail: kancelaria@bazylikazawiercie.pl

 

Numer rachunku bankowego parafii:
88 2030 0045 1110 0000 0177 2360

Logo serwisu.

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia