Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English

kancelaria@bazylikazawiercie.pl

32 67 222 71

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie na XXII Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia Duszpasterskie na XXII Niedzielę Zwykłą

Rozmiar tekstu

A

A

A

XXII Niedziela Zwykła 28 sierpnia 2022r.

1. Spotkanie organizacyjne z szanownymi uczestnikami październikowej pielgrzymki do Ziemi Świętej będzie dzisiaj po wieczornej mszy św.

2. We czwartek 1 września przypada 83 rocznica wybuchu II wojny światowej – o godz. 12:00 – Uroczystość pod pomnikiem ofiar hitleryzmu i stalinizmu przy Al. Gen. Wł. Sikorskiego; o godz. 18:00 – Msza św. w naszej Bazylice w intencji poległych w obronie Ojczyzny żołnierzy, walczących w czasie II wojny światowej oraz o pokój na świecie.

3. W pierwszy czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu w Bazylice do godz. 21:00, zakończona Apelem Jasnogórskim. W tym roku w pierwszej części adoracji – bezpośrednio po wieczornej Mszy św. w ramach Godziny Świętej - zapraszamy do wspólnej modlitwy uwielbienia – tak będzie w każdy pierwszy czwartek miesiąca. Natomiast w pozostałe czwartki miesiąca po wieczornej Mszy św. zapraszamy osoby chcące zgłębiać treści Pisma Świętego na spotkania Kręgu Biblijnego. W pierwszy piątek odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8:30 rano.

4. W sobotę o godz. 7:00 rano wyruszamy autokarem na pielgrzymkę: CZERNA – ALWERNIA – ZAKOPANE. Proszono nas o przekazanie informacji o pielgrzymce rowerowej do Leśniowa za dwa tygodnie. Szczegółowe informacje w gablotach ogłoszeniowych.

5. Spotkania grup formacyjnych: KSM-u w piątek o godz. 18:00, ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 10:00, scholki dziecięcej w czwartek o godz. 15:00. Zapraszamy także osoby, które chciałyby należeć do tych grup.

6. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla dzieci ze szkół podstawowych z poświęceniem przyborów szkolnych dla dzieci najmłodszych i ze specjalnym błogosławieństwem w przyszłą niedzielę o godz. 12:00; natomiast dla młodzieży w przyszłą niedzielę o godz. 9:00. Także w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 12:00 - spotkanie z rodzicami dzieci klas trzecich, rozpoczynających etap bliższego przygotowania do Pierwszej Komunii św.

7. Serdeczne podziękowanie za ofiary składane przez Was Kochani na wsparcie tych wielkich prac mających na celu odnowienie zewnętrznego oblicza naszej ukochanej Bazyliki – Matki Kościołów Zawiercia. Za każdy gest życzliwości niechaj Dobry Bóg Wam wynagrodzi.

8. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich - Gościa Niedzielnego i Niedzieli i Wiadomości Parafialnych.

9. Dzieciom i młodzieży na nowy rok szkolny oraz solenizantkom i solenizantom miesiąca września życzymy Bożego błogosławieństwa. Ks. prałat Tadeusz przebywa w Szpitalu, miejmy nadzieję, że wkrótce go opuści – w tym miejscu pomódlmy się o zdrowie dla ks. Tadeusz i w intencji chorych z naszych rodzin: Pod Twoją Obronę uciekamy się Święta Boża Rodzicielko...

 

28

SIE

2022

433

razy

czytano

52/68

bazylikazawiercie.pl

Rzymskokatolicka Parafia Pod Wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

 

42-400 Zawiercie
ul. Sienkiewicza 4

Telefon: 32 67 222 71

E-mail: kancelaria@bazylikazawiercie.pl

 

Numer rachunku bankowego parafii:
88 2030 0045 1110 0000 0177 2360

Logo serwisu.

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia