Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English

kancelaria@bazylikazawiercie.pl

32 67 222 71

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie na V Niedzielę Wielkiego Postu

Ogłoszenia Duszpasterskie na V Niedzielę Wielkiego Postu

Rozmiar tekstu

A

A

A

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 17 MARCA 2024 r.

1. Dziś Kościół rozpoczyna w liturgii okres pasyjny, czyli szczególne rozważanie Męki i Śmierci Chrystusa Pana. Na znak wyjątkowej żałoby krzyże przykrywa się fioletową zasłoną. Udekorujmy krzyże domowe, także i te duże krzyże, które są w obrębie naszej parafii; ucałujmy też znak wiary i zapalmy świecę; Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17:30, naboż. Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17 15.

2. Przeżywamy rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy; msza św z nauką rekolekcyjną dla wszystkich o godz. 7:00 rano, o godz. 9:00 i o godz. 18:00; dzieci ze szkół nr 4 i nr 6 biorą udział w rekolekcjach – przychodząc do Bazyliki ze swoimi opiekunami ze szkoły według podanego porządku; spowiedź we wtorek i w środę od godz. 7:30 i od 17:15. Jutro od godz. 14:30 – odwiedziny chorych z posługą sakramentalną – naszych chorych prosimy by zgłaszać w zakrystii, kancelarii parafialnej lub telefonicznie.

3. W dniach 5 – 12 listopada organizujemy samolotowy wyjazd pielgrzymkowo – turystyczny na Majorkę. Szczegółowe informacje w zakrystii, kancelarii i na stronie naszej parafii: www.bazylikazawiercie.pl Zapisy w nadchodzących dniach - zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

4. Za tydzień Niedzielą Palmową rozpoczniemy Wielki Tydzień. Na wszystkich mszach św. poświęcenie palm. O godz. 12:00 dla dzieci i dla młodzieży organizujemy konkurs na najpiękniejsze i na najwyższe palmy – po mszy św. rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród.

5. Ofiary, które składacie do puszki przy krzyżu przeznaczone  są na wielkanocne dekoracje w naszej Bazylice i na kwiaty do Bożego Grobu. Podziękowanie za  ofiary składane złożone w dzisiejszą trzecią niedzielę miesiąca na opłacenie raty za odnowienie Ołtarza NSPJ oraz na planowane prace przy remoncie północnej wieży Bazyliki – o czym szczegółowo ogłaszaliśmy tydzień temu. Polecamy na lekturę duchowną tygodniki Niedziela z dodatkiem historycznym KOŚCIÓŁ – DZIEDZICTWO – OJCZYZNA – cena Magazynu 15 zł,, Gość Niedzielny, Wiadomości Parafialne; możemy nabywać także przepiękne palmy i inne ozdoby wielkanocne - dochód z ich sprzedaży jest przeznaczony na duszpasterstwo dzieci naszej parafii; możemy także nabyć paschaliki wielkanocne.

6. Na nadchodzący tydzień życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa.

 

16

MAR

2024

846

razy

czytano

4/128

bazylikazawiercie.pl

Rzymskokatolicka Parafia Pod Wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

 

42-400 Zawiercie
ul. Sienkiewicza 4

Telefon: 32 67 222 71

E-mail: kancelaria@bazylikazawiercie.pl

 

Numer rachunku bankowego parafii:
88 2030 0045 1110 0000 0177 2360

Logo serwisu.

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia