Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English

kancelaria@bazylikazawiercie.pl

32 67 222 71

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkiego Postu

Ogłoszenia Duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkiego Postu

Rozmiar tekstu

A

A

A

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 10 MARCA 2024 r.

1. Dzisiejsza IV Niedziela Wielkiego Postu zwana niedzielą Radości (laetare). W tradycji rzymskiej jest to „niedziela róż”, ponieważ w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami zakwitających róż, a Ojciec Święty poświęcał złotą różę, którą ofiarowywał osobie zasłużonej dla Kościoła. Stąd w liturgii dzisiejszej niedzieli różowy kolor szat. Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17:30; natomiast w nadchodzący piątek po mszy św. wieczornej o godz. 18:00 pójdziemy w wielkiej procesji pokutnej Drogi Krzyżowej ulicami naszej parafii: ulicami Kościuszki, Powstańców Śl., kard. Wyszyńskiego, Trzeciego Maja, Kościuszki i zakończenie przed Bazyliką. Bardzo Kochani zachęcamy – przyjdźmy wszyscy – całymi rodzinami, zabierzmy dzieci, młodzież. To piękne wieczorne pokutno - ewangelizacyjne nabożeństwo – jako przygotowanie do rekolekcji i Świąt Wielkanocnych. Będziemy modlić o jedn i zgodę w naszej Ojczyźnie oraz o pokój na Ukrainie i w Ziemi św..

2. W listopadzie ubiegłego roku został ogłoszony nabór wniosków na dofinansowanie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Taki wniosek mógł złożyć Urząd Miasta na zabytki znajdujące się na jej terenie. Władze naszego miasta złożyły taki wniosek zatytułowany: Remont budowlano – konserwatorski wieży kościoła parafialnego pw. św. ap. Piotra i Pawła w Zawierciu. Na powyższy cel remontu wieży naszej Bazyliki zostały przyznane środki rządowe – o czym ogłaszaliśmy kilka miesięcy temu Pragnę w tym miejscu bardzo serdecznie podziękować za wsparcie powyższego wniosku, władzom naszego miasta Zawiercia na czele z Panem Prezydentem. Po uzyskaniu odpowiednich zezwoleń Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków i odpowiednich urzędów powiatu - wkrótce zostanie ustawione olbrzymie rusztowanie i powyższe prace remontu północnej wieży bazyliki się rozpoczną i będą trwały około dwa lata. Żeby te prace mogły ruszyć z miejsca i być kontynuowane w nadchodzących miesiącach potrzebny jest tzw „wkład własny” na opłacanie faktur częściowych za wykonywane prace, a po wykonaniu połowy zadania jesienią br. po odbiorach konserwatorskich wspomniana dotacja w części będzie – miejmy nadzieję - wypłacona. Stąd starajmy się to dzieło wspierać – by ratować wieże Bazyliki – w przyszłą trzecią niedzielę miesiąca ofiary i Dar Serca będą na powyższy cel i na opłacenie raty za odnowiony Ołtarz NSPJ.

3. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy włącznie. Wszystkich chorych (których nie odwiedzamy w pierwsze piątki) z posługą sakramentalną odwiedzimy w przyszły poniedziałek po południu od godz. 14 30. Prosimy, aby zgłaszać chorych w kancelarii, zakrystii lub telefonicznie. Natomiast w nadchodzącym tygodniu w pon – wt – śr. będą rekolekcje wielkopostne dla dzieci ze szkół nr 1 i nr 2 – o godz. 10 00 klasy: 0, I, II, III, IV; godz. 11 30 klasy V, VI, VII, VIII. O godz. 8 30 młodzież Zesp. Szkół im. gen. J. Bema.

4. Polecamy tygodniki Niedziela z przebogatym w treść MAGAZYNEM: Kościół – Dziedzictwo – Ojczyzna cena Magazynu 15 zł., i Gość Niedzielny, oraz Wiadomości Parafialne, możemy nabywać paschaliki wielkanocne oraz palmy i inne ozdoby wielkanocne – jako  sparcie duszpasterstwa dzieci naszej parafii. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w środę o godz. 16 30.

5. Na nadchodzący tydzień życzymy Bożego błogosławieństwa.

09

MAR

2024

512

razy

czytano

15/136

bazylikazawiercie.pl

Rzymskokatolicka Parafia Pod Wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

 

42-400 Zawiercie
ul. Sienkiewicza 4

Telefon: 32 67 222 71

E-mail: kancelaria@bazylikazawiercie.pl

 

Numer rachunku bankowego parafii:
88 2030 0045 1110 0000 0177 2360

Logo serwisu.

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia