Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English

kancelaria@bazylikazawiercie.pl

32 67 222 71

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie na IV Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia Duszpasterskie na IV Niedzielę Zwykłą

Rozmiar tekstu

A

A

A

IV NIEDZIELA ZWYKŁA - 28 STYCZNIA 2024 r.
 

1. W piątek  ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO - MATKI BOŻEJ GROMNICZNEJ. Msze św. w naszej Bazylice o godz. 7:00, 9:00 i 18:00. To Święto jest zarazem Światowym Dniem Życia Konsekrowanego; na mszach św. poświęcenie gromnic. Ofiary, które złożymy w to Święto są przeznaczone na klasztory klauzurowe. W pierwszy czwartek – adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy do godz. 21:00.; w pierwszy piątek – msze św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 7:00 rano i o 18:00 – zachęcamy do spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej Bożemu Sercu. Odwiedziny chorych w pierwszy piątek od godz. 10:00 rano.

2. Pragniemy też poinformować, że sakrament Chrztu św. jest udzielany w naszej Bazylice w pierwszą i trzecią niedziele miesiąca na Mszy św. o godz. 10:30; msze św. tzw. „Roczki” - w pierwszą rocznicę Chrztu św. są odprawiane w drugą niedzielę miesiąca o godz. 10:30; Msze św. „Jubileuszowe” i „18” - w osiemnastą rocznicę urodzin są odprawiane w czwartą niedzielę miesiąca o godz. 10:30; nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w każdą środę o godz. 18:00. Jest już zeszyt intencji na rok przyszły 2025 – można w kancelarii parafialnej zamawiać msze św. na przyszły rok.

3. Na lekturę duchowną polecamy tygodniki Niedziela, Gość Niedzielny i Wiadomości Parafialne.

4. W drugiej połowie października organizujemy dziewięciodniową – samolotową pielgrzymkę śladami wczesnego chrześcijaństwa do Turcji. Zapisy przyjmujemy w nadchodzących dniach – program jest na stronie naszej parafii: www.bazylikazawiercie.pl – zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania

5. Dzisiaj ostatnia niedziela stycznia jest dniem wsparcia chorych na trąd i modlitwy za nich. Ta straszna choroba – dziś uleczalna. Mimo to w najbiedniejszych rejonach świata trąd stanowi bardzo poważne zagrożenie. Od wieków trędowaci znajdowali opiekę i schronienie w Kościele katolickim, który organizował specjalne leprozoria, przytułki i szpitale. Dziś w różnych częściach świata czynią to misjonarze – na powyższy cel można wpłacić ofiarę na konto fundacji, która zajmuje się pomocą ludziom z chorobą trądu – nr konta jest na ulotkach pod chórem lub w gablotach ogłoszeniowych – serdeczne Bóg zapłać.

6. Solenizantkom i solenizantom miesiąca lutego składamy serdeczne życzenia, wszystkim życzymy dobrego tygodnia, a dzieciom rozpoczynającym ferie zimowe życzymy dobrego odpoczynku.

27

STY

2024

470

razy

czytano

13/128

bazylikazawiercie.pl

Rzymskokatolicka Parafia Pod Wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

 

42-400 Zawiercie
ul. Sienkiewicza 4

Telefon: 32 67 222 71

E-mail: kancelaria@bazylikazawiercie.pl

 

Numer rachunku bankowego parafii:
88 2030 0045 1110 0000 0177 2360

Logo serwisu.

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia