Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English

kancelaria@bazylikazawiercie.pl

32 67 222 71

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie na III Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia Duszpasterskie na III Niedzielę Zwykłą

Rozmiar tekstu

A

A

A

III NIEDZIELA ZWYKŁA - 21 STYCZNIA 2024 r.
 

1. Dzisiejsza niedziela jest ustanowiona przez papieża Franciszka Niedzielą Słowa Bożego - pod hasłem „Biblia w rodzinie”. A zatem powróćmy do wspólnego, rodzinnego czytania Pisma Świętego. Ta rodzinna lektura (przynajmniej od czasu do czasu) będzie okazją do wspólnej modlitwy, rodzinnego spotkania, a potem być może rozmowy o przeczytanym fragmencie świętego tekstu. W rodzinie często się mijamy zajęci różnymi obowiązkami – niech wspólna lektura, chociażby krótkiego fragmentu Pisma św. na nowo nas zjednoczy. Stąd zachęta do omawiania w rodzinie niedzielnej Ewangelii. Wybierzmy z niej jedno zdanie i uczyńmy z niego motto na cały, rozpoczynający się tydzień, by w ten sposób przeżyć go w jedności z Bogiem. Znajdźmy także godne miejsce dla Pisma św. w naszym domu. Wyciągnijmy je z szafki,  stawmy na półce albo innym honorowym miejscu, by zawsze rzucało się nam w oczy i zachęcało do jego otwarcia. Nie bójmy się Biblii w rodzinie, bo zawarte w niej słowo jest Słowem Życia. Niech dzisiejsza niedziela będzie dla nas wszystkich spotkaniem z Żywym Słowem, które zbawia każdego człowieka – z Jezusem Chrystusem.

2. W środę liturgiczne wspomnienie św. Franciszka Salezego biskupa i doktora Kościoła, we czwartek Święto nawrócenia św. Pawła Ap.

3. Podziękowanie za złożone w dzisiejszą trzecią niedzielę miesiąca ofiary na fundusz remontowy, w szczególności na prowadzone obecnie prace konserwatorski przy generalnym odnowieniu Ołtarza Najświętszego Serca Pana Jezusa.

4. Serdeczna prośba do rodzin, które mają swoje groby rodzinne na naszym cmentarzu parafialnym – by zadbać o ważną sprawę. Wszystkie groby znajdujące się na cmentarzu należy opłacić (sprolongować) po upływie 20 lat. Betonowe grobowce rodzinne podlegają prolongacie raz na 40 lat.  I jeszcze prośba, a właściwie nasza wspólna troska – gdy robimy porządki na grobach naszych bliskich, pamiętajmy, że na cmentarzu obowiązuje segregacja śmieci i jakoś tak róbmy, aby produkować jak najmniej śmieci.

5. Na lekturę duchowną polecamy tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny i Wiadomości Parafialne.

6. Dzisiaj – Dzień Babci; jutro - Dzień Dziadka – bądźmy wdzięczni Babciom i Dziadkom za wszelkie dobro, pamiętajmy o nich w modlitwach - wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

 

20

STY

2024

343

razy

czytano

15/128

bazylikazawiercie.pl

Rzymskokatolicka Parafia Pod Wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

 

42-400 Zawiercie
ul. Sienkiewicza 4

Telefon: 32 67 222 71

E-mail: kancelaria@bazylikazawiercie.pl

 

Numer rachunku bankowego parafii:
88 2030 0045 1110 0000 0177 2360

Logo serwisu.

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia