Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English

kancelaria@bazylikazawiercie.pl

32 67 222 71

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie na III Niedzielę Adwentu

Ogłoszenia Duszpasterskie na III Niedzielę Adwentu

Rozmiar tekstu

A

A

A

III NIEDZIELA ADWENTU - 17 GRUDNIA 2023 r.

1. Dzisiejsza trzecia niedziela adwentu nazywa się niedzielą „gaudete” czyli niedzielą radości. Liturgia nas zachęca: „Radujcie się zawsze w Panu, jeszcze raz powtarzam: Radujcie się!” A następnie podaje zasadnicze racje tej głębokiej radości: „bo Pan jest blisko”. W ten dzień zamiast typowego dla Adwentu fioletu pojawia się kolor różowy; kapłan zakłada różowy ornat. Taki kolor można nieraz dostrzec na niebie podczas wschodu słońca. Symbolizuje on Chrystusa, czyli Wschodzące Słonce. Codziennie na Mszy św. porannej odprawiamy nowennę do Dzieciątka Jezus – przed Uroczystością Bożego Narodzenia.

2. Przeżywamy Rekolekcje Adwentowe – msza św z nauką rekolekcyjną dla dorosłych w poniedziałek i wtorek o godz. 7 00, 9 00 i 18 00; dla dzieci o godz. 16 30; młodzież w poniedziałek o godz. 19 00. Spowiedź we wtorek od godz. 7 30 rano i po południu od godz. 17 00. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną we wtorek od godz. 10 30. Program rekolekcji znajduje się w naszych Wiadomościach Parafialnych.

3. Na wiosnę w dniach 23 do 29 kwietnia organizujemy samolotową pielgrzymkę do Francji śladem św. Teresy od Dzieciątka Jezus. W planie m.in.: Paryż, Lisieux, Sant Michel, Chartres inne. Program pielgrzymki jest na stronie internetowej naszej parafii, w gablotach ogłoszeniowych i w zakrystii. Zapisy w nadchodzących tygodniach. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

4. Podziękowanie za ofiary, które składamy zwłaszcza Dar Serca przeznaczone są na opłacenie prac wykonanych w mijającym roku przed bazyliką oraz na ogrzewanie naszej świątyni.

5. Dzieci z naszej parafialnej scholki przygotowały wraz z rodzicami domowe, pięknie zdobione pierniki – wychodząc z Bazyliki możemy je nabyć za dobrowolną ofiarę, która będzie przeznaczona jako wsparcie duszpasterstwo dzieci z naszej parafii. Możemy nabyć świece wigilijne małe i duże; poświęcone opłatki u pana kościelnego, u pana organisty w kancelarii; polecamy na lekturę duchowną tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny, Wiadomości Parafialne.

7. Życzymy dobrego tygodnia, a wszystkim solenizantom Bożego

  •  

16

GRU

2023

896

razy

czytano

17/119

bazylikazawiercie.pl

Rzymskokatolicka Parafia Pod Wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

 

42-400 Zawiercie
ul. Sienkiewicza 4

Telefon: 32 67 222 71

E-mail: kancelaria@bazylikazawiercie.pl

 

Numer rachunku bankowego parafii:
88 2030 0045 1110 0000 0177 2360

Logo serwisu.

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia