Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English

kancelaria@bazylikazawiercie.pl

32 67 222 71

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie na II Niedzielę Adwentu

Ogłoszenia Duszpasterskie na II Niedzielę Adwentu

Rozmiar tekstu

A

A

A

II NIEDZIELA ADWENTU -
10 GRUDNIA 2023 r.

1. Za tydzień – w niedzielę – rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe, które zakończą się we wtorek dniem spowiedzi. Rekolekcje będzie prowadził ks. dr Jacek Marciniec – proboszcz parafii św. Zygmunta w Częstochowie. Program rekolekcji znajduje się w naszych Wiadomościach Parafialnych. We wtorek rekolekcyjny odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną – prosimy, by zgłaszaćzakrystii, kancelarii lub telefoniczne.

2. Na wiosnę w dniach 23 do 29 kwietnia organizujemy samolotową pielgrzymkę do Francji śladem św. Teresy od Dzieciątka Jezus. W planie m.in.: Paryż, Lisieux, Sant Michel, Chartres inne. Program pielgrzymki jest na stronie internetowej naszej parafii, w gablotach ogłoszeniowych i w zakrystii. Zapisy w nadchodzących tygodniach. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

3. W minionym tygodniu zostały zamontowane przed Bazyliką – odnowione według sztuki konserwatorskiej – przepiękne figury patronów naszej parafii św. Ap. Piotra i Pawła – wychodząc za chwilę z Bazyliki – spójrzmy icieszmy się tymi figurami, a zarazem westchnijmy do naszych wielkich Patronów – niechaj Oni nas mają w swojej opiece. Odnowione figury poświęci w przyszłą niedzielę o godz. 12 00 - Metropolita Częstochowski Arcybiskup Wacław Depo. Został także w znacznej części zdemontowany do odnowienia Ołtarz NSPJ – mocno podniszczony zębem czasu. W przyszłą trzecią niedzielę miesiąca wszystkie ofiary, które składamy zwłaszcza Dar Serca przeznaczone są na opłacenie tych kosztownych prac; podziękowanie też dla rodzin, które przy okazji kolędy wspierają wykonane prace w mijającym roku.

4. Jutro o godz. 19 30 wyruszamy na czuwanie parafii naszego dekanatu - na Jasną Górę. Roraty dla Młodzieży bierzmowanej i nie tylko w piątek o godzinie 19:00.

5. Do środy kontynuujemy wizytę duszpasterską – kolędę według podanego wcześniej porządku, który możemy znaleźć na stronie internetowej naszej parafii, oraz w gablotach ogłoszeniowych.

6. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy i pomocy materialnej kościołowi na Wschodzie. Przy wychodzeniu ze świątyni możemy złożyć ofiarę do puszki na pomoc dla polskich misjonarzy, oraz dla katolików naszych rodaków żyjących w trudnych warunkach na Wschodzie, zwłaszcza na Białorusi, ogarniętej wojną Ukrainie, i w Kazachstanie.

7. Wychodząc z kościoła możemy nabyć świece na stół wigilijny za 10 i 20 zł, tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny oraz Wiadomości Parafialne i opłatki wigilijne u pana Kościelnego, lub u pana Organisty w kancelarii i na chórze. Dzieci z naszej parafialnej scholki przygotowały wraz ze swoimi rodzicami domowe, pięknie zdobione pierniki oraz oraz płyty z kolędami w ich wykonaniu. Wychodząc po Mszy św. z Bazyliki możemy je nabyć za dobrowolną ofiarę, która będzie przeznaczona jako wsparcie duszpasterstwa dzieci z naszej parafii.

8. Solenizantkom i solenizantom miesiąca grudnia składamy serdeczne życzenia z pamięcią w modlitwie, życzymy wszystkim dobrego tygodnia.

09

GRU

2023

779

razy

czytano

19/119

bazylikazawiercie.pl

Rzymskokatolicka Parafia Pod Wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

 

42-400 Zawiercie
ul. Sienkiewicza 4

Telefon: 32 67 222 71

E-mail: kancelaria@bazylikazawiercie.pl

 

Numer rachunku bankowego parafii:
88 2030 0045 1110 0000 0177 2360

Logo serwisu.

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia