Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English

kancelaria@bazylikazawiercie.pl

32 67 222 71

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu

Ogłoszenia Duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu

Rozmiar tekstu

A

A

A

I NIEDZIELA ADWENTU - 03 GRUDNIA 2023 r. - spotk. duszpast. z Ż. Różańcem w auli o godz. 17 15

1. Dziś Adwentem rozpoczynamy Nowy Rok Kościelny. Adwent jest to radosne oczekiwanie na przyjście Chrystusa Pana, które będziemy przeżywać podczas świąt Bożego Narodzenia. Ten okres ma również na celu przygotowanie naszych serc na spotkanie z Jezusem w chwili śmierci i w dniu Sądu Ostatecznego. Kościół w tym czasie zachęca do czuwania i modlitwy w stanie łaski uświęcającej; Roraty w naszej świątyni codziennie o 18:00. Dzieci z kolorowymi lampionami przychodzą na Mszę św. Roratnią we wtorek i czwartek. W pierwszy czwartek – Wieczór Uwielbienia i adoracja Najświętszego Sakramentu - do godz. 21:00; rekolekcje będą u nas od trzeciej niedzieli adwentu. Codziennie odprawiamy nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP – po mszy św. porannej i w Kaplicy przed mszą św. wieczorną.

 2. W piątek w naszej parafii - Uroczystość Odpustowa ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP – msze św. o godz. 7:00, 9:00. Od 12:00 do 13:00 nabożeństwo Godzina Łaski. Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947r. we Włoszech powiedziała: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. O godz. 17 15 – Nieszpory o Niepokalanej – będą prowadzić Małe Siostry i Mali Bracia Baranka z Choronia. Suma Odpustowa o godz. 18:00 – na zakończenie złożymy hołd z białych kwiatów przed figurą Niepokalanej – piękne białe kwiaty należy przynieść ze sobą. Kazania w tym dniu i Sumie Odpustowej będzie przewodniczył – ks. dr Jacek Kapuściński – Dyrektor Archiwum Archidiecezji Częstochowskiej.

3. Opłatki wigilijne możemy nabywać u pana Organisty w kancelarii parafialnej i na chórze oraz u pana Kościelnego w kruchcie Bazyliki przy wychodzeniu ze świątyni. Ofiary złożone przy tej okazji są wyrazem naszej  dzięczności za ich ofiarną posługę. Rozprowadzamy świece Caritas na stół wigilijny. Duża świeca kosztuje 20 zł, mała 10 zł.

4. Spotkania formacyjne dla młodzieży przed Bierzmowaniem: o godz. 18 45 – grupa I i II w poniedziałek; grupa III w środę. Nabożeństwo RORAT dla młodzieży wszystkich grup w nadchodzący piątek o godz. 20 00 – zapraszamy.

5. Polecamy tygodniki Niedziela, Gość Niedzielny z ciekawym dodatkiem:”Historia Kościoła” – cena 12 zł. i Wiadomości Parafialne – z programem przed świątecznej wizyty duszpasterskiej – kolędy, Program przed świątecznej kolędy jest też na stronie internetowej naszej parafii: www.bazylikazawiercie.pl i w gablotach ogłoszeniowych.

6. W nadchodzących miesiącach będzie odnawiany Ołtarz NSPJ. Po uzyskaniu odpowiednich zezwoleń Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków - wszystkie figury świętych - mocno podniszczone zębem czasu - zostały zdemontowane i przewiezione do pracowni konserwatorskiej w Katowicach – tam zostaną poddane procesowi odnowienia, złocenia i konserwacji. Natomiast w nadchodzących dniach zostaną zamontowane przed Bazyliką odnowione - według kanonów sztuki konserwatorsko - kamieniarskiej figury patronów naszej parafii św. ap. Piotra i Pawła. Bóg zapłać, że te liczne konieczne prace wspieracie Darem Serca, także podczas wizyty duszpasterskiej – kolędy Komunikat Caritas..

7. Życząc Wam dobrego tygodnia – solenizantkom i solenizantom miesiąca grudnia składamy serdeczne życzenia z pamięcią w modlitwie.

02

GRU

2023

981

razy

czytano

21/119

bazylikazawiercie.pl

Rzymskokatolicka Parafia Pod Wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

 

42-400 Zawiercie
ul. Sienkiewicza 4

Telefon: 32 67 222 71

E-mail: kancelaria@bazylikazawiercie.pl

 

Numer rachunku bankowego parafii:
88 2030 0045 1110 0000 0177 2360

Logo serwisu.

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia