Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English

janniziolek@poczta.onet.pl

32 67 222 71

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie na XV Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia Duszpasterskie na XV Niedzielę Zwykłą

Rozmiar tekstu

A

A

A

XV Niedziela Zwykła 16 lipca 2023r.
1.  Przyjmujemy zgłoszenia na pielgrzymkę autokarową do Kalwarii Zebrzydowskiej - pielgrzymka będzie we wtorek 1 sierpnia – wyjazd o godz. 7 00 spod naszej bazyliki. Przyjmujemy też zgłoszenia na trzydniową pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę – pielgrzymka w dniach 23 - 24 – 25 sierpnia na Uroczystość NMP Częstochowskiej 26 sierpnia. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc na samolotowy wyjazd pielgrzymkowo - turystyczny w dniach 6 do 13 listopada na Maderę. Program jest na stronie internetowej naszej parafii, w gablotach ogłoszeniowych i w kancelarii parafialnej – zgłoszenia do 25 lipca. Natomiast pod koniec wakacji 28 – 29 sierpnia (poniedziałek -wtorek) organizujemy dwudniową pielgrzymkę autokarem: Limanowa, Stary Sącz, Dębowiec – Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej, Strachocina - słynne miejsce narodzenia i kultu św. Andrzeja Boboli – patrona naszej Ojczyzny, nocleg w Domu Pielgrzyma w Kalwarii Pacławskiej; w drugim dniu – zwiedzanie z przewodnikiem Przemyśla, następnie Markowa – zwiedzanie muzeum Polaków ratujących Żydów w czasie II wojny światowej imienia Rodziny Ulmów – Beatyfikacja rodziny Ulmów będzie 10 września w Markowej. Cała 9 osobowa rodzina – w tym nienarodzone dziecko – została rozstrzelana przez Niemców nocą z 23 na 24 marca 1944 roku za udzielenie pomocy ośmiu Żydom, których ukryli na terenie swojego gospodarstwa. Zapisy na tę pielgrzymkę w nadchodzących dniach, ponieważ w miarę szybko musimy zarezerwować odpowiednią ilość miejsc noclegowych w Kalwarii Pacławskiej za Przemyślem. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.
2. Polecamy tygodnik „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
3. Serdeczne podziękowanie za ofiary zwłaszcza Dar Serca złożone w dzisiejszą trzecią niedzielę miesiąca na fundusz remontowy - w szczególności na zakup płyt granitowych na podest przed naszą świątynią (te płyty granitowe są już przywiezione ) i na wykonanie blokowych schodów przed Bazyliką.
4. Za tydzień w niedzielę po każdej mszy św. racji patrona kierowców św. Krzysztofa będzie poświęcenie samochodów i innych pojazdów mechanicznych.
5. Życzymy wszystkim dobrego odpoczynku w gronie rodziny i bliskich i dobrego tygodnia.

15

LIP

2023

649

razy

czytano

69/144

bazylikazawiercie.pl

Rzymskokatolicka Parafia Pod Wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

 

42-400 Zawiercie
ul. Sienkiewicza 4

Telefon: 32 67 222 71

E-mail:  janniziolek@poczta.onet.pl

 

Numer rachunku bankowego parafii:
88 2030 0045 1110 0000 0177 2360

Logo serwisu.

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia