Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English

kancelaria@bazylikazawiercie.pl

32 67 222 71

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie na XXIV Niedzielę Zwykłą 11 września 2022 roku

Ogłoszenia Duszpasterskie na XXIV Niedzielę Zwykłą 11 września 2022 roku

Rozmiar tekstu

A

A

A

XXIV Niedziela Zwykła 11 września 2022r.

1. W poniedziałek o godz. 16:30 – spotkanie Rycerstwa Niepokalanej, we wtorek o godz. 18:00 – Nabożeństwo Fatimskie – zapraszamy czcicieli Matki Bożej; w środę – liturgiczne Święto Podwyższenia Krzyża św.; w czwartek – wspomnienie Matki Bożej Bolesnej, o godz. 17:30 – spotkanie Apostolstwa Dobrej śmierci – o godz. 18 00 msza św., po mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego.

2. W przyszłą niedzielę o godz. 9:00 uroczysta msza św. w 82 rocznicę masowych aresztowań członków konspiracyjnej organizacji Płomień i mieszkańców Zawiercia, dokonanych przez Niemców we wrześniu 1940r.

3. Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny, Wiadomości Parafialne i tygodnik Niedziela – podrożał – kosztuje 10 zł. - z dodatkiem :”Bliżej życia z wiarą” .

4. Codziennie po mszy rannej i przed mszą św. wieczorną odprawiamy nowennę przed nawiedzeniem naszej parafii przez św. Michała Archanioła w kopii cudownej figury z Gargano. To dla nas CZAS MOCY I ŁASKI, który rozpocznie się w nadchodzący piątek 16 września godz. 17:30 – Nabożeństwem oczekiwania, o godz. 18:00, uroczystym powitaniem św. Michała i mszą św. na rozpoczęcie nawiedzenia, a zakończy się w niedzielę koronką do Bożego Miłosierdzia; kazania i modlitwy będzie prowadził kapłan ze Zgromadzenia Księży Michalitów. W programie m.in. msza św. o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów, przyjęcie Szkaplerza św. Michała Archanioła, modlitwa egzorcyzmem prostym, błogosławieństwo dzieci, osób chorych i starszych, akt zawierzenia Pogromcy szatana, modlitwa o uratowanie rodzin zagrożonych rozpadem. Przygotowaliśmy specjalną broszurę – gdzie znajdziemy wiele ciekawych informacji o istocie nawiedzenia figury św. Michała, a także program nabożeństw w czasie trzydniowego nawiedzenia, w sobotę będzie dzień spowiedzi. Weźmy tę gazetkę dla siebie – uczyńmy ją bardzo ważną duchową lekturą w nadchodzących dniach, zanieśmy chorym, zanieśmy sąsiadom, bliskim z naszych rodzin z innych parafii. Bądźmy wszyscy w swoich środowiskach animatorami tego wielkiego CZASU MOCY I ŁASKI i czujmy się wszyscy bardzo zaproszeni do tych pięknych przeżyć duchowych, które będą udziałem naszej Rodziny Parafialnej.

5. W minionych dniach został zamontowany odnowiony witraż nad ołtarzem NSPJ (w sumie 25 okien w tej dużej rozecie). Cały czas trwają wielkie prace nad odnowieniem zewnętrznego oblicza naszej Bazyliki. Chciejmy Kochani wszyscy w tych pracach mieć swoją cegiełkę. W przyszłą trzecią niedziele miesiąca września wszystkie ofiary i Dary Serca będą przeznaczone na powyższy cel, abyśmy mogli te prace kontynuować. Podziękowanie także dla tych rodzin również spoza naszej parafii, które systematycznie na powyższy cel wpłacają ofiarę Dar Serca na konto naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać.

6. Życzymy wszystkim pięknej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i dobrego tygodnia. Ks. Tadeusz przebywa na specjalistycznych badaniach i na dalszym leczeniu w Szpitalu Częstochowie. Pomódlmy się o zdrowie dla Niego i dla chorych naszych bliskich: Pod Twoją obronę...

 

10

WRZ

2022

679

razy

czytano

117/136

bazylikazawiercie.pl

Rzymskokatolicka Parafia Pod Wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

 

42-400 Zawiercie
ul. Sienkiewicza 4

Telefon: 32 67 222 71

E-mail: kancelaria@bazylikazawiercie.pl

 

Numer rachunku bankowego parafii:
88 2030 0045 1110 0000 0177 2360

Logo serwisu.

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia