Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English

kancelaria@bazylikazawiercie.pl

32 67 222 71

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Ogłoszenia Duszpasterskie na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Rozmiar tekstu

A

A

A

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO - 12 MAJA 2024 r.

1.  Chrystus wstąpił do nieba, aby w Domu Ojca przygotować nam mieszkanie. Tak żyjmy, aby radość nieba była naszym udziałem. Przyszła niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha Św. Codziennie po Mszy św. porannej i na nabożeństwie majowym - nowenna przed  Uroczystością Zesłania Ducha św. Jutro 13 maja – o godz. 20 00 Nabożeństwo Fatimskie – zapraszamy czcicieli Matki Bożej, wtorek św. Macieja ap., czwartek – św. Andrzeja Boboli – patrona Polski.

Archidiecezjalny Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin Nazaret oddział Zawierciański zaprasza na spotkanie: Komunikacja - droga do jedności w rodzinie,  które poprowadzi Pan Dr Inż. Jacek Pulikowski, dnia 25.05.2024r. w godz. 14.00-16.00 w Sanktuarium Matki Bożej Skarżycach – informacje szczegółowe na plakacie.

2. Dzisiaj na mszy św. o godz. 10 30 – rocznica Pierwszej Komunii św. dla dzieci z klas IV, natomiast w przyszłą niedzielę o godz. 12 00 - Uroczystość Pierwszej Komunii św. dla dzieci ze szkół nr 2 i 6. Próba dla dzieci we wtorek o godz. 15 30; spowiedź dzieci, rodziców i bliskich w piątek o godz. 16 00. Próba dla dzieci ze szkół nr 1 i 4 we czwartek o godz. 15 30

3. Maturzyści, studenci, absolwenci studiów pomaturalnych lub wyższych uczelni, pragnący w nadchodzącym roku akademickim podjąć studia i formację do kapłaństwa, oczekiwani są w gmachu Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego przy ul. Św. Barbary 41 w Częstochowie. Informacje szczegółowe na stronie Seminarium.

4. W dzisiejszą niedzielę po wieczornej mszy św. w naszej Bazylice odbędzie się Koncert patriotyczno – religijny z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Koncert w wykonaniu chóru, orkiestry symfonicznej i solistów REPREZENTACYJNEGO ZESPOŁU  ARTYSTYCZNEGO WOJSKA POLSKIEGO Z WARSZAWY. Na to piękne wydarzenie religijno – patriotyczne czujmy się wszyscy serdecznie zaproszeni.

5.Trwają intensywne prace przy generalnym remoncie północnej wieży Bazyliki, również prace kamieniarskie przy układaniu podestu z płyt granitowych przed Bazylią – to są inwestycje olbrzymie, wykonywane zgodnie ze sztuką konserwatorską, kamieniarską – starajmy się Kochani na miarę naszych możliwości życzliwości i uczciwości w kosztach tych koniecznych prac uczestniczyć, wszak t.j. nasza ukochana świątynia – przedsionek nieba. W przyszłą trzecią niedzielę miesiąca ofiary i Dar Serca będą przeznaczone na kontynuowanie tych prac.

6. Na lekturę duchowną polecamy tygodnik katolicki Niedziela, Gość Niedzielny i nasze Wiadomości Parafialne.

7. Życzymy wszystkim dobrego odpoczynku w gronie rodziny i bliskich oraz błogosławieństwa Bożego na nadchodzący tydzień.

 

11

MAJ

2024

734

razy

czytano

6/139

bazylikazawiercie.pl

Rzymskokatolicka Parafia Pod Wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

 

42-400 Zawiercie
ul. Sienkiewicza 4

Telefon: 32 67 222 71

E-mail: kancelaria@bazylikazawiercie.pl

 

Numer rachunku bankowego parafii:
88 2030 0045 1110 0000 0177 2360

Logo serwisu.

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia