Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English

kancelaria@bazylikazawiercie.pl

32 67 222 71

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkanocną

Ogłoszenia Duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkanocną

Rozmiar tekstu

A

A

A

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA - 05 MAJA 2024 r.


1. O godz. 17 00 – spotkanie duszpasterskie z Żywym Różańcem; o godz. 17 30 – Nabożeństwo Majowej; jutro – św. apostołów Filipa i Jakuba, środę – Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika – głównego patrona Polski.
2. Za tydzień w niedzielę 12 maja o godz. 10:30 – uroczysta msza św. - Rocznica Pierwszej Komunii św. dla dzieci z klas czwartych. Próby dla tych dzieci o godz. 16 30 we wtorek i we czwartek; spowiedź dzieci i rodziców w piątek o godz. 16 00. Próby dla dzieci przed Pierwszą Komunią św. o godz. 15:30 we wtorek szkoła nr 2 i 6, we czwartek szkoła nr 1 i 4. Spotkania dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania o godz. 18 45: poniedziałek klasy VI i VII, środa kl VIII
3. Dziś przeżywamy Niedzielę Rycerstwa Niepokalanej. Rycerstwo to dzieło, które uczy całkowitego zawierzenia się Matce Bożej, wszelkich spraw, intencji czy życiowych dzieł. Piękna grupa, która już od wielu lat pomaga w duszpasterstwie parafialnym i ogólnopolskim. Sercem tej grupy jest codzienna modlitwa "O Maryjo Bez grzechu poczęta", noszenie cudownego medalika i staranie o regularne spotkania. W naszej parafii działa grupa Rycerzy Niepokalanej. Dziękujemy im za ich gorliwość i świadectwo. Dziś przy wychodzeniu z Bazyliki po Mszy Świętej będzie można spotkać Rycerzy Niepokalanej, zapytać o więcej szczegółów, zabrać ze sobą Cudowny Medalik. Ponadto zapraszamy na spotkanie Rycerstwa
Niepokalanej, które odbędzie się w najbliższą środę na auli parafialnej o 16:30.
4. W nadchodzący piątek 10 maja o godz. 6 30 rano wyruszamy autokarem na pielgrzymkę: Łagiewniki – Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, Zakopane i jeśli starczy czasu to także Ludźmierz. Mamy jeszcze trzy wolne miejsca – zapraszamy. Natomiast pod koniec wakacji 28 – 30 sierpnia organizujemy trzydniową pielgrzymkę autokarową do słynnych sanktuariów: Gietrzwałd – Święta Lipka – Ostra Brama ze zwiedzaniem Wilna na Litwie – Święta Woda – Grabarka – sanktuarium prawosławne; noclegi będą przy granicy z Litwą w Sejnach. Zapisy w nadchodzących dniach, ponieważ musimy potwierdzić zarezerwowane miejsca noclegowe – zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.
5. Poniedziałek – wtorek – środa – to tzw. Dni Krzyżowe – czyli Dni Modlitw o Urodzaje – na nabożeństwie majowym będzie procesja błagalna do krzyża misyjnego z modlitwami o urodzaje. W piątek rozpoczynamy Nowennę do Ducha św. - będziemy odprawiali codziennie po Mszy św. porannej i podczas nabożeństwa majowego.
6. W przyszłą niedzielę 12 maja po wieczornej mszy św. w naszej Bazylice odbędzie się Koncert patriotyczno – religijny z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Koncert w wykonaniu chóru, orkiestry symfonicznej i solistów REPREZENTACYJNEGO ZESPOŁU ARTYSTYCZNEGO WOJSKA POLSKIEGO Z WARSZAWY. Na to piękne wydarzenie religijno – patriotyczne czujmy się już dzisiaj wszyscy serdecznie zaproszeni.
7. Trwają intensywne prace przy generalnym remoncie północnej wieży Bazyliki, również prace kamieniarskie przy układaniu podestu z płyt granitowych przed naszą świątynią. Bóg zapłać, że te prace systematycznie wspieracie. Polecamy tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny oraz nasze Wiadomości Parafialne.
8. Wszystkim - życzymy Bożego błogosławieństwa i dobrego tygodnia.

04

MAJ

2024

626

razy

czytano

4/136

bazylikazawiercie.pl

Rzymskokatolicka Parafia Pod Wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

 

42-400 Zawiercie
ul. Sienkiewicza 4

Telefon: 32 67 222 71

E-mail: kancelaria@bazylikazawiercie.pl

 

Numer rachunku bankowego parafii:
88 2030 0045 1110 0000 0177 2360

Logo serwisu.

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia