Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English

kancelaria@bazylikazawiercie.pl

32 67 222 71

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkanocną

Ogłoszenia Duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkanocną

Rozmiar tekstu

A

A

A

VI Niedziela Wielkanocna14 maja 2023r.

1. Diakon Tomasz kończy dzisiaj praktykę duszpasterską w naszej parafii, za kilkanaście dni przyjmie święcenia kapłańskie w Bazylice Archikatedralnej w Częstochowie. Dziękując diakonowi, równocześnie życzymy, abyś był dobrym księdzem i abyś z wielką troską i zapałem posługiwał wśród dzieci, młodzieży i starszych w tych placówkach do których wkrótce zostaniesz posłany.

2. W dzisiejszą niedzielę o godz. 10:30 – uroczysta msza św. - Rocznica Pierwszej Komunii św. dla dzieci z klas czwartych. Po mszy św. o godz. 12:00 – spotkanie duszpasterskie z rodzicami dzieci klas trzecich, których dzieci przystąpią do Pierwszej Komunii św. za tydzień i za dwa tygodnie. W przyszłą niedzielę o godz. 12:00 – uroczystość Pierwszej Komunii św dla dzieci ze szkół nr 2 i 6, wcześniej w sobotę o godz. 9:00 – spowiedź dzieci, rodziców i bliskich. Próby dla tych dzieci o godz. 15:30 w poniedziałek i czwartek, natomiast próba dla dzieci ze szkół nr 1 i 4 we wtorek o godz. 16:30.

3. Proszono nas o przekazanie informacji - rozpoczęły się zapisy do pierwszej klasy Niższego Seminarium – Liceum Humanistycznego w Częstochowie na nowy rok szkolny. Szkoła jest czteroletnim liceum dla młodzieży męskiej, której ważnym zadaniem jest promocja powołań kapłańskich.  Szkoła prowadzi internat. Szczegółowe informacje w gablotach ogłoszeniowych. 
4. W dniach 18 – 25 października organizujemy ośmiodniową pielgrzymkę samolotową do Libanu – szlakiem biblijnym i szlakiem św. Charbela; informacje szczegółowe na stronie internetowej naszej parafii i w gablotach ogłoszeniowych – zapisy w najbliższych tygodniach – zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania. Natomiast dzisiaj po wieczornej mszy św. spotkanie organizacyjne z szanownymi uczestnikami lipcowej pielgrzymki samolotowej do Fatimy. 
5. W minionych miesiącach wykonaliśmy ważne inwestycje: nowy piękny Ołtarz Matki Bożej Częstochowskiej, duże ekrany do wyświetlania pieśni podczas nabożeństw w Bazylice, wykonano nowe pokrycie dachowe nad wejściem do pomieszczeń pod prezbiterium świątyni, wykonano także generalny remont nagłośnienia pielgrzymkowego (bo niestety było mocno uszkodzone).  W przyszłą trzecią niedzielę miesiąca ofiary i Dar Serca będą przeznaczone na powyższy cel. Serdeczne Bóg zapłać za Waszą nieustanną troskę o Bazylikę, która jest dla nas przedsionkiem nieba. 

6. Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie o godz. 17:30, natomiast w piątek o godz. 17:00 Nabożeństwo Wielkanocne Droga Światła – zakończymy Nabożeństwem Majowym. Przeżywamy Dni Modlitw o Urodzaje (dawne Dni Krzyżowe). Do środy włącznie na Nabożeństwie Majowym – procesja błagalna do Krzyża Misyjnego o urodzaje. Zapraszamy do wspólnej modlitwy o urodzaje i o błogosławieństwo w pracy ludzkiej.

7. W piątek rozpoczynamy Nowennę do Ducha św. - będziemy odprawiali codziennie po Mszy św. porannej i podczas nabożeństwa majowego.

8. W tym tygodniu na lekturę duchowną szczególnie polecamy tygodniki NiedzielaGość Niedzielny oraz nasze Wiadomości Parafialne.

9. Wszystkim - życzymy Bożego błogosławieństwa i dobrego tygodnia.

13

MAJ

2023

658

razy

czytano

64/128

bazylikazawiercie.pl

Rzymskokatolicka Parafia Pod Wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

 

42-400 Zawiercie
ul. Sienkiewicza 4

Telefon: 32 67 222 71

E-mail: kancelaria@bazylikazawiercie.pl

 

Numer rachunku bankowego parafii:
88 2030 0045 1110 0000 0177 2360

Logo serwisu.

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia