Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English

kancelaria@bazylikazawiercie.pl

32 67 222 71

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Aktualności

Program samolotowej pielgrzymki do Libanu – szlakiem biblijnym i szlakiem św. Charbela

Program samolotowej pielgrzymki do Libanu – szlakiem biblijnym i szlakiem św. Charbela

Rozmiar tekstu

A

A

A

Program samolotowej pielgrzymki do Libanu – szlakiem biblijnym i szlakiem św. Charbela (8dni, samolot) 18 – 25.10.2023r. organizowanej przez Parafię Św. Ap. Piotra i Pawła w Zawierciu

1 DZIEŃ: WARSZAWA Spotkanie w Warszawie na lotnisku Okęcie przy stanowisku PATRON TRAVEL o godz. 21:00. Wylot do Bejrutu o godz. 23:10.

2 DZIEŃ: BEJRUT Przylot do stolicy Libanu o godz. 03:45. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg. Śniadanie. Zwiedzanie Bejrutu: Muzeum Narodowe, spacer ulicami odrestaurowanych starych budynków, meczetów i kościołów. Obiadokolacja. Nocleg.

3 DZIEŃ: ŚWIĘCI LIBAŃSCY Śniadanie. Nawiedzenie miejsc kultu maronickich świętych: św. Charbela, św. Rafki, św. Hardini. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

4 DZIEŃ: SYDON – TYR – MAGHDOUSHE Śniadanie. Przejazd do Sydonu: Zamek Morza wzniesiony w XIII wieku, stare miasto, fabryka i targ mydła z XV wieku. Postój w Maghdoushe – miejsce, gdzie NMP czekała na swego Syna, kiedy On nauczał w tej okolicy. Przejazd do Tyru: nekropolia z czasów rzymskich i bizantyjskich, akwedukt i hipodrom z II wieku n.e. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

5 DZIEŃ: BEKAA – BAALBEK – ANJAR Śniadanie. Przejazd do doliny Bekaa. Zwiedzanie Baalbek – jednego z największych cudów starożytnego świata. Przejazd do Anjar – pozostałości ruin Umajadów. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

6 DZIEŃ: HARISSA – BKERKE – BYBLOS – JEITA GROTTO Śniadanie. Groty Jeita. Przejazd do Harissy, gdzie znajduje się statua Matki Bożej Libanu. Zwiedzanie maronickiego klasztoru Bkerke. Przejazd do Biblos – miasta z V wieku p.n.e. Kościół św. Jana Chrzciciela, teatr rzymski, perska forteca, zamek krzyżowców. Obiadokolacja. Nocleg.

7 DZIEŃ: BECHARRE – QUADISH Śniadanie. Przejazd do Becharre w północnym Libanie. Przejazd do lasu cedrowego opisanego w Starym Testamencie. Przejazd doliną Quadisha, gdzie znajdują się kaplice, groty i pustelnie pokryte XII–XIII-wiecznymi freskami. Klasztor Qozhaya. Powrót do hotelu w Bejrucie. Obiadokolacja. Nocleg.

8 DZIEŃ: BEJRUT – WARSZAWA Transfer na lotnisko. Wylot do Polski o godz. 03:35. Przylot do Warszawy na lotnisko Okęcie o godz. 06:20.

 

PROGRAM RAMOWY. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA i GODZINY LOTÓW MOGĄ ULEC ZMIANIE.

 

Cena: 6100 PLN

 

CENA ZAWIERA: przelot samolotem; opłaty lotniskowe; bagaż/os.: 1szt. bagaż podręczny do 8kg + 1 szt. bagaż rejestrowany do 23kg; transfery autokarem/mikrobusem; noclegi w hotelu 4* (według lokalnej kategoryzacji); 6 śniadań i 6 obiadokolacji; opiekę pilota; opiekę księdza; ubezpieczenie KL, NNW i choroby przewlekłe; podatek VAT.

 

CENA NIE ZAWIERA: biletów wstępu, lokalnych przewodników i innych opłat związanych z realizacją programu – ok. 80 USD/os. (płatne na miejscu); zwyczajowych napiwków; napojów do obiadokolacji; dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji (2,7% lub 4,05% ceny) lub kosztów rezygnacji i wcześniejszego powrotu do RP (4,3% lub 6,45%); dopłaty do pokoju jednoosobowego 1200 PLN (dostępność do potwierdzenia przez biuro); wydatków osobistych.

 

Planowany rozkład lotów:

LO 145 18OCT WAWBEY 2310 0345+1

LO 144 25OCT BEYWAW 0335 0620

 

Na czas wyjazdu należy posiadać przy sobie paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki. W paszporcie nie może być wizy, pieczątki wjazdu i wyjazdu czy innych znaków świadczących o pobycie w Izraelu, mających związek z tym państwem. Dotyczy to również posiadanych urządzeń, ubioru (np. ze znakami alfabetu hebrajskiego na metkach, w nazwach itd.).

Uwaga! Prosimy mieć na uwadze, że warunki wjazdowe (m.in. obostrzenia z tytułu Covid-19) mogą one ulegać zmianie. W przypadku konieczności wykonania testu/testów – jego/ich koszt i wykonanie leżą po stronie uczestnika. Zmiana warunków wjazdowych nie stanowi podstawy do rezygnacji z wyjazdu.

 

Zapisy i informacje w kancelarii parafialnej i pod numerem tel: 603 679 310

08

MAJ

2023

661

razy

czytano

65/128

bazylikazawiercie.pl

Rzymskokatolicka Parafia Pod Wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

 

42-400 Zawiercie
ul. Sienkiewicza 4

Telefon: 32 67 222 71

E-mail: kancelaria@bazylikazawiercie.pl

 

Numer rachunku bankowego parafii:
88 2030 0045 1110 0000 0177 2360

Logo serwisu.

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia