Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English

kancelaria@bazylikazawiercie.pl

32 67 222 71

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie na V Niedzielę Wielkiego Postu

Ogłoszenia Duszpasterskie na V Niedzielę Wielkiego Postu

Rozmiar tekstu

A

A

A

Piąta Niedziela Wielkiego Postu – 26 marca 2023r.

1. Dziś Kościół rozpoczyna w liturgii okres pasyjny, czyli szczególne rozważanie Męki i Śmierci Chrystusa Pana. Na znak wyjątkowej żałoby krzyże przykrywa się fioletową zasłoną. Udekorujmy krzyże domowe, także i te duże krzyże, które są w obrębie naszej parafii; ucałujmy też znak wiary i zapalmy świecę ; Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17:30. Spotkania dla młodzieży przygotowującej się do Sakr. Bierzmowania o godz. 19:00 - grupa I i II w poniedziałek, grupa III w środę.

2. Przeżywamy rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy; msza św z nauką rekolekcyjną dla wszystkich o godz. 7:00 rano, o godz. 9:00 i o godz. 18:00; dzieci ze szkół nr 4 i nr 6 biorą udział w rekolekcjach – przychodząc do Bazyliki ze swoimi opiekunami ze szkoły według podanego porządku; spowiedź we wtorek i w środę od godz. 7:30 i od 17:15. Jutro od godz. 14:30 – odwiedziny chorych z posługą sakramentalną – naszych chorych prosimy by zgłaszać w zakrystii, kancelarii parafialnej lub telefonicznie, nawiedzimy także tych chorych których odwiedzamy w pierwsze piątki miesiąca.

3. Pielgrzymki: w Wielki Piątek do Kalwarii Zebrzydowskiej na Misteria o Męce Pańskiej. 27 – 29 kwietnia (czwartek – piątek - sobota): Wrocław, Krzeszów, Skalne Miasto w Czechach, Wambierzyce i Bardo Śląskie. Pielgrzymki  samolotowe: FATIMA – SANTIAGO DE Compostela 1 – 8 lipca, ZIEMIA ŚWIĘTA I JORDANIA 8 – 15 września. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

4. Za tydzień Niedzielą Palmową rozpoczniemy Wielki Tydzień. Na wszystkich mszach św. poświęcenie palm. O godz. 12:00 dla dzieci i dla młodzieży organizujemy konkurs na najpiękniejsze i na najwyższe palmy – po mszy św. rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród.

5. Ofiary, które składacie do puszki przy krzyżu przeznaczone są na wielkanocne dekoracje w naszej Bazylice i na kwiaty do Bożego Grobu. Podziękowanie za ofiary składane na fundację nowego pięknego Ołtarza Matki Bożej Częstochowskiej. Polecamy na lekturę duchowną tygodniki Niedziela, Gość Niedzielny, Wiadomości Parafialne; można nabywać także paschaliki wielkanocne oraz przepiękne palmy - dochód z ich sprzedaży jest przeznaczony na duszpasterstwo dzieci naszej parafii.

6. Na nadchodzący tydzień życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa. 

25

MAR

2023

1109

razy

czytano

31/87

bazylikazawiercie.pl

Rzymskokatolicka Parafia Pod Wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

 

42-400 Zawiercie
ul. Sienkiewicza 4

Telefon: 32 67 222 71

E-mail: kancelaria@bazylikazawiercie.pl

 

Numer rachunku bankowego parafii:
88 2030 0045 1110 0000 0177 2360

Logo serwisu.

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia