Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English

kancelaria@bazylikazawiercie.pl

32 67 222 71

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie na V Niedzielę Zwykłą 05.02.2023

Ogłoszenia Duszpasterskie na V Niedzielę Zwykłą 05.02.2023

Rozmiar tekstu

A

A

A

V Niedziela Zwykła 5.02.2023r.

Dzisiaj po mszy św. o godz. 12 00 – spotkanie duszpasterskie z rodzicami dzieci klas trzecich.

1. W sobotę przypada wspomnienie liturgiczne Matki Bożej z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. Celem obchodów jest objęcie modlitwą wszystkich cierpiących zarówno duchowo jak i fizycznie, i zwrócenie uwagi świata na potrzeby człowieka chorego, oraz dostrzeżenie tych, którzy zawodowo, bądź z potrzeby serca (jak rodziny czy wolontariusze) towarzyszą chorym i cierpiącym. W sobotę uroczysta msza św. w intencji chorych będzie odprawiona w naszej bazylice o godz. 10:00; wcześniej będzie możliwość spowiedzi. W czasie mszy św. można będzie przyjąć sakrament namaszczenia chorych dla zdrowia duszy i ciała, na zakończenie eucharystii udzielimy błogosławieństwa na sposób Lourdzki. Bardzo prosimy – kochani - rozejrzyjmy się wokół siebie – w naszych rodzinach, sąsiedztwach – pomóżmy naszym chorym, starszym w dotarciu do bazyliki na to specjalne nabożeństwo. Bazylika jest ogrzana, jest czynny podjazd dla osób niepełnosprawnych, stąd jest nam łatwiej zorganizować to nabożeństwo.

2. Ze względów bezpieczeństwa - przejście przez ulicę Sienkiewicza (w połowie - po prawej stronie bazyliki) ono jest nielegalne – docelowo wg wskazań Wydziału Ruchu Drogowego Policji ono musi być zamknięte, nie może tam być pasów bo w pobliżu kilkanaście metrów dalej są przy ul. Kościuszki. Kochani – patrząc praktycznie – jeśli na parkingu jest dużo samochodów, to widoczność i dla pieszych i dla kierowców jest mocno ograniczona. Reasumując – prosimy, aby z tego „nielegalnego” przejścia nie korzystać, natomiast należy korzystać z przejścia obok pomnika św. Jana Pawła II lub z przejścia przy Kuchni św. Antoniego.

3. Polecamy na lekturę duchowną tygodnik katolicki NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY i WIADOMOŚCI PARAFIALNE. Spotkanie duszpasterskie z Żywym Różańcem po południu o godz. 17:15 w auli Domu Katechetycznego. Spotkania dla młodzieży przygotowującej się do Sakr. Bierzmowania o godz. 18:45 – w poniedziałek  gr. pierwsza i druga; w środę gr. trzecia; w czwartek po mszy św. Krąg Biblijny.

4. Za tydzień t.j. w niedzielę 12 lutego w ramach Światowego Dnia Chorego zostanie przeprowadzana zbiórka ofiar do puszek. Pieniądze ofiarodawców będą przeznaczone na domy z niepełnosprawnymi sierotami społecznymi, oraz na prowadzenie działalności wśród osób niepełnosprawnych i chorych, inicjowanych przez katolicki ruch dobroczynny BETEL naszej diecezji.

5. Wszystkim na nadchodzący tydzień życzymy Bożego błogosławieństwa.

04

LUT

2023

529

razy

czytano

23/68

bazylikazawiercie.pl

Rzymskokatolicka Parafia Pod Wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

 

42-400 Zawiercie
ul. Sienkiewicza 4

Telefon: 32 67 222 71

E-mail: kancelaria@bazylikazawiercie.pl

 

Numer rachunku bankowego parafii:
88 2030 0045 1110 0000 0177 2360

Logo serwisu.

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia