Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English

janniziolek@poczta.onet.pl

32 67 222 71

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie na Uroczystość Bożego Narodzenia 25 grudnia 2022

Ogłoszenia Duszpasterskie na Uroczystość Bożego Narodzenia 25 grudnia 2022

Rozmiar tekstu

A

A

A

B O Ż E   N A R O D Z E N I E 
25 grudnia 2022r. 
 
1. W dzień Bożego Narodzenia po południu Bazylika będzie otwarta, abyśmy mogli całymi rodzinami nawiedzić Betlejemkę i złożyć hołd Bożemu Dzieciątku. Bardzo zachęcamy wszystkich, na czele z rodzicami – przyprowadźcie Kochani Wasze Pociechy do Żłóbka Betlejemskiego – opowiedzcie im o Bożym Narodzeniu, pomódlcie się do Świętej Rodziny za Wasze Wspólnoty Rodzinne, aby Wasze pociechy wzrastały w latach, mądrości i łasce u Boga i u ludzi. Za miesiąc sobotę 28 stycznia o godz. 19:00 będzie w naszej Bazylice KONCERT BOŻONARODZENIOWY w wykonaniu chóru, orkiestry i solistów REPREZENTACYJNEGO ZESPOŁU ARTYSTYCZNEGO WOJSKA POLSKIEGO  z Warszawy, na który serdecznie już dziś Was wszystkich zapraszamy.
 
2. Jutro II dzień Świąt – niedzielny porządek mszy św. o godz. 10:30 odprawimy mszę św. i w intencji rodzin naszej parafii, będzie też odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i specjalne modlitwy w intencji rodzin za wstawiennictwem Najświętszej Rodziny z Nazaretu: JEZUSA, MARYI i JÓZEFA – bardzo serdecznie zapraszamy do udziału wszystkie małżeństwa  i rodziny naszej parafii. W sobotę o godz. 18:00 – msza św. dziękczynna na zakończenie starego roku. Polecamy tygodniki: Gość Niedzielny i Niedziela z kalendarzem na rok przyszły.
 
3. Bardzo dziękuję naszym księżom, młodzieży, ministrantom i wszystkim, którzy pomogli w wykonaniu Betlejemki i ustawieniu tych choinek. Także podziękowanie paniom posługującym w Kuchni św. Antoniego i Wam wszystkim Kochani za wspieranie Kuchni dla ubogich – dzięki Waszej życzliwości, możemy nakarmić w tym zimowym sezonie ok 60 osób.
 
4. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc na samolotową pielgrzymkę w dniach 24 kwietnia do 4 maja  - Sanktuaria Francji. W planie m.in: Lourdes, La Salette, Paryż, Carcasssone, Paraey Le Monial i inne. Program pielgrzymki jest na stronie internetowej naszej parafii, w gablotach ogłoszeniowych i w zakrystii. Zapisy w nadchodzących dniach. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.
 
5. Od wtorku kontynuujemy wizytę duszpasterską – kolędę - plan poświątecznej kolędy jest w Wiadomościach Parafialnych, w gablotach ogłoszeniowych i na stronie internetowej naszej parafii. Plan kolędy na nadchodzący tydzień w niektórych punktach – jak godzina rozpoczęcia kolędy z przyczyn od nas niezależnych został zmieniony, stąd prosimy też o cierpliwość w oczekiwaniu na kolędującego kapłana.
 
6. Niech w Boże Narodzenie muzyka Ewangelii na nowo rozbrzmiewa w naszych sercach, niech da nam pokój, ufność, nadzieję i radość płynącą z obecności Boga, który dla nas stał się człowiekiem. Niech umacnia w misji przebaczania i pojednania oraz pomaga w służbie naszym bliźnim i w budowaniu powszechnego braterstwa. 

24

GRU

2022

1242

razy

czytano

106/144

bazylikazawiercie.pl

Rzymskokatolicka Parafia Pod Wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

 

42-400 Zawiercie
ul. Sienkiewicza 4

Telefon: 32 67 222 71

E-mail:  janniziolek@poczta.onet.pl

 

Numer rachunku bankowego parafii:
88 2030 0045 1110 0000 0177 2360

Logo serwisu.

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia